Ubuntu açilmiyor

Başlatan vzloman, 30 Ocak 2016 - 02:17:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vzloman

Ubuntu açilmiyor şifremi girdikten sonra masaüstü filan açilmiyor lutfen yardim edin ilk defa lunix kullaniyorum pişman olucam sanirim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ocak 2016 - 02:48:47

Sorun tam olarak şöyle

Şifremi yaziyorum sorna 1 saniyeliğine siyah ekran geliyor sonra tekrar şifre yazma ekrani geliyor.

jrrah

Daha önce giriş yapabiliyor muydunuz? Belki paket kurulum hatası olmuş ve siz böyle bir hatayı alıyorsunuzdur.
Daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırız.
Kurtarma moduna geçip bazı çıktılarla hatanın nereden kaynaklandığını anlamamız daha kolaylaşabilir.
İlk defa kurulum yapmışsanız ve kurulum tamamlanıp bilgisayar yeniden başlatıldığında giriş yapamıyorsanız kurulum hatası olmuş da olabilir. Ya da belki şifrenizle ilgili bir problemdir.
Hangi sürümü edindiniz?
Not: Bu soruları sizin daha detaylı anlatım yapabilmenizi kolaylaştırabilme açısından sordum.
Pişman olmayın Linux'u denemek istemişsiniz üzerinde çalışabiliriz.
Hayat bir oyundur, hayat sanattır. M.Duchamp

mendirec

@vzloman, bu şifre ekranında takılma yaşamadan önce ekran kartı kurulumu yapmış mıydın? Diğer başlığında sabit diskte yer kalmadığını belirtmiştin. Belki yer kalmadığı içinde açılmıyordur. En son hangi işlemi yaptığını söylersen yardımcı olmaya çalışırız.

bugra9

Ev klasörünü (/home) ya da bu dizin içindeki kullanıcına ait klasörü (/home/kullanıcı-adı) silmiş olabilir misin?
Eğer emin olamıyorsan uçbirim ekranında (ctrl+alt+f1 ya da ctrl+alt+f2 ile uçbirime ulaşabilirsin)
ls /home
yazdıktan sonra kullanıcı adının listelenip listelenmediğine bak.

Eğer kullanıcı adın bulunmuyorsa aşağıdaki komutları kendine göre düzenleyip kullanıcı klasörünü oluşturabilirsin.

sudo mkdir /home/kullanıcı-adı
sudo chown kullanıcı-adı /home/kullanıcı-adı
sudo chgrp kullanıcı-adı /home/kullanıcı-adı

vzloman

Merhaba

sorunu ubuntuyu tekrar yükliyerek çözdüm şuan bir sıkıntı yok ama şifremi yazdıktan sonra masaüstü 15 20 saniyede geliyor gene o olayla karşılacağım diye korkuyurm bu arada sürmüm 14.04  bu sefer ubuntuyu daha yüksek bir alan bırakttım aynı şekil takas alınında çoğalttım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ocak 2016 - 16:27:33

Bu arada hiç ekran kartı kurulumu felan yapmadım, sadece ubuntuyu kurdum ve şuan kullanıyorum sadece 283 mb lik bir güncelleme yaptı o kadar

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.