Mouse daki 7. ve 8. tuş a farklı görev atama

Başlatan Bendini, 27 Kasım 2015 - 21:50:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bendini

1 tık
2 sağ tık
3 scroll tık
4 scroll yukarı
5 scroll aşağı
6 dpi ayarı tık
7 sayfa ileri tık
8 sayfa geri tık

Mouse da genelde baş parmak veya solaklar için serçe parmağın kontrol edebildiği sayfada ileri geri yapmaya yarayan 7 ve 8. tuşa sesi kısma ve artırma görevi atamak için yapılabilecek birşey varmı?

İyi forumlar ..

ata1

Bendini

sudo dpkg -i İndirilenler/btnx_0.4.11-3ubuntu2_i386.deb

(Veritabanı okunuyor... mevcut 515731 dosya veya klasör yüklü.)
Açılmaya hazırlanan .../btnx_0.4.11-3ubuntu2_i386.deb ...
btnx (0.4.11-3ubuntu2) paketi (0.4.11-3ubuntu2) üzerine açılıyor ...
dpkg: bağımlılık sorunları btnx yapılandırmasını önlüyor:
btnx depends on btnx-config (>= 0.4.9); bununla beraber:
  btnx-config paketi yüklenmedi.

dpkg: error processing package btnx (--install):
bağımlılık sorunları - yapılandırılmadan bırakılıyor
man-db (2.6.7.1-1ubuntu1) için tetikleyiciler işleniyor ...
ureadahead (0.100.0-16) için tetikleyiciler işleniyor ...
İşlem sırasında hatalar bulundu:
btnx

Eskimiş bir paket. alternatif bir uygulama yokmudur?

plazma

Bendini

"Hadron
HD 5637"

Ele gelecek büyük mouse sevenler için fiyatıyla birlikte gayet uygun bir mouse dur tavsiyede ederim.

Fiyatına nazaran gayet sağlam bişey bir süre sonra uyku moduna kendisi giriyor tıklamadığın sürece ne kadar sağ sol yapsanda uyanmıyor buda pilden gayet güzel bir tasarruf sağlıyor. 4-5 aydır aynı duracell bir çift ince kalem pili kullanıyorum.

plazma

ürün bumu : http://urun.n11.com/mouse/hadron-hd-5637-kablosuz-mouse-wireless-mouse-nano-alici-P65026318  buysa 6 tuş diyor kendi sitesinde de bulamadım. Beraberinde bir yazılım geliyormu win tarafı için ?

mhmtkrktr

Böyle bir şey var olmasına var. Uzun zaman önce uygulamasını yapmıştım. Şuan ne yaptığımı tam olarak hatırlamasam da, tuşların makina dilinde hangi adresi aldığını gösteren bir komut vardı. Buradan alınan adres numarasını , yapmasını istediği işlev ile birlikte ~/.config altında bir dosyaya yazılıyordu gibi *bir şeyler. Net olarak bilen varsa yardımcı olacaktır ancak ben yaparken çok fazla araştırmamıştım. Yeterince kaynak vardı. Biraz göz gezdirebilirsiniz.

natgho

Böyle bir uygulamayı mouse şirketleri sağlamaktalar.
Kendiniz ayrıca yapmak için baya uğraşırsınız, firma vermeyeceğim ama mouse'un kutusunun üzerinde özelleştirilebilir tuşlar ve 128KB hafıza gibi şeyler yazan mouse'lardan bir tane edinirseniz özelleştirebilirsiniz.
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.