ubuntu kurulumda donuyor

Başlatan botecibaran, 04 Kasım 2008 - 21:29:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

botecibaran

dün internetten istediğim ubuntu 8.04.1 sürümü elime geçti.dört beş defa kurmayı denedim ama dili seçtikten sonra kuğu ekranı gelince ilerlemiyor.işin içinden çıkamadım.yardım ederseniz sevinirim.

Chaos

İndirdiğin dosyayı yeniden bir cd üzerine düşük bir hızda yazdır ve yeniden dene.

xwes

Donunca hemen sonlandirmayin işlemi, bende de olmuştu bi ara, daha sonra devam ediyor. Bende oyle oluyordu en azindan...

botecibaran

yarım saat kadar bekledim birşey olmuyor. sadece cd dönüyor.ayrıca cd im orjinal.teşekkürler.

Chaos

Pardon, ben istediğim kısmını indirdiğim şeklinde okumuşum ve bu yönde bir öneride bulunmuşum.Cd orjinal de olsa bir sorun olmuş olabilir.Başka bir cd mevcut ise onunla deneyebilirsiniz.Ayrıca bazı sistemlere kurulamaması gibi bir sorun da bazen boy gösteriyor, çalışan cd ile açıp kullanımını denediniz mi? Sisteminizde Ubuntu o şekilde kullanılıyor mu? Yoksa cd sürücünüzde karşılaştığınız bir sorun yüzünden mi oluyor. Gördüğünüz gibi ihtimaller epey mevcut :) Biraz deneme yanılma yapmanız lazım.

ironic

CDROM'unuzun okuma hızı  düşük galiba.

kota sorununuz yoksa  ubuntu'yu indirin. MD5 denetimi yapıp @chaos'un dediği gibi düşük hızlarda yardırın. (x16 veya x24)

botecibaran

sorunum Ram ile ilgiliymiş.Benimle aynı sorunu olupta Raminin 256 mb olduğunu zannedenler ram taksınlar.Çünkü 256 lık Ram i bilgisayar 222 mb civarı görüyor.yanına 512 mb ekledim çok rahat yüklendi vesorunsuz çalışıyor.

atomkarinca

Alıntı yapılan: botecibaran - 29 Kasım 2008 - 20:52:39
sorunum Ram ile ilgiliymiş.Benimle aynı sorunu olupta Raminin 256 mb olduğunu zannedenler ram taksınlar.Çünkü 256 lık Ram i bilgisayar 222 mb civarı görüyor.yanına 512 mb ekledim çok rahat yüklendi vesorunsuz çalışıyor.

Aradaki farkı eğer ekran kartınız on-board ise o kullanıyordur.