[Çözüldü] Virtualbox x64 bit Arch Boot Sorunu

Başlatan ata1, 15 Kasım 2015 - 22:56:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ata1

virtualbox'a  linux xxx 32 bit indirisem isoyu kuruyorum ama iso xxxx 32x64 ise aynen hata veriyor pc de 64 bit arch kurulu ama virtualboxa 32 bit kurmak zorundayım .
ayrıca aşırı zorluyor pc yi 86 c yi görüyorum kı son 90 c

cokomoko

Senin sorun bayağı acayip 64bit Arch makinede 32bit kalıbı virtualbox'ta açabiliyorsun ama 64bit kalıbı açamıyorsun, doğru mu anladım?Virtualbox'ta o kadar zorluyor yani sıcaklık olarak.
Az önce benim gif'e baktım da 53-58 derece bandındaymış cpu, ekran kartı 53 derece falan.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

ata1

evet aynen öyle manjaro ile de kurdum orace virtualbox  ama sonuç aynı 32x64  iso kurulumda yukarıdaki hatanın aynısı geliyor ayrıca donma ve çok fazla
ısınma yapıyor

ata1

ip niz gözüktüğü için görsel kaldırıldı.

örneğin

plazma

Biostan sanallaştırma kapalıdır veya işlemci desteklemiyordur.

ata1

üstadım sağolun bu ayar ben de bulunmadığından konu açmamıştım bios için ayar olmadığından zaten xen'i de kaldırmak zorunda kalmıştım
ilgine teşekkür ederim 3 satırlık basit bir biosa sahip hp dv6 e1235
örnek görüntü

plazma

ata1

ata1

o da benim kisi değil  ;D Intel® Core™2 Duo Processor T6600 ( 2.20 GHz, 1200 MHz FSB) resime yakından bakarsan hakkında bir bilgide bulamadım aynı sitede

plazma

T6600 modeli sizin işlemciniz resimdede yazıyor intel core 2 duo t6600 yani

ata1

tamamda oradaki 800mhz bendeki 1200mhz diye yazıyor sizce aynımı ? ayrıca zaten sorun olarak biosda sanallaştırma ile ilgili ayar bulunmaması
o yada bu şekilde yok

plazma

Sistem Veri Yolu 800 MHz
Alıntı Yap
Sistem Veri Yolu
Veri yolu, bilgisayar bileşenleri veya bilgisayarlar arasında veri aktarımı sağlayan bir altsistemdir. Veri yolu türleri şunlardır: CPU ile bellek denetleyici hub arasında veri taşıyan ön veri yolu (FSB); bilgisayarın anakartındaki Intel entegre bellek denetleyicisi ile Intel G/Ç denetleyici hub arasında noktadan noktaya bağlantı sağlayan doğrudan medya arabirimi (DMI); ve CPU ile entegre bellek denetleyicisi arasında noktadan noktaya bağlantı sağlayan Hızlı Yol Arabirimi (QPI).

İşlemci Temel Frekansı 2.2 GHz
Alıntı Yap
İşlemci Temel Frekansı
İşlemci Taban Frekansı işlemci transistörlerinin açılıp kapandığı hızı tanımlar. İşlemci taban frekansı, TDP'nin tanımlandığı çalışma noktasıdır. Frekans Gigahertz (GHz) türünde veya saniye başına devir türünden hesaplanır.

Siz FSB ile saat hızını karıştırıyorsunuz. Dikkat ederseniz sayfada hem detaylı bilgi var hemde sayfa başlığında "Intel® Core™2 Duo Processor T6600 (2M Cache, 2.20 GHz, 800 MHz FSB)" olarak geçmekte.İşlemci desteklemediği için yok zaten o biosunuzda, destekleyen bir işlenci olsaydı biosta sanallaştırma için enable/disable tarzında açıp kapayabilecektiniz.

ata1

evet şimdi hata mı anladım teşekkürler. ayrıca evet bir sanallaştırma ayarı yok sadece boot ayarları zaman ayarı gibi temel ayarlar var . Oracle VM VirtualBox rama kuvvet veriyor ve sistem
tüketimi artınca donma oluyor ondan da randıman alamadım neyse 50 gb alan ayırdım denemek istediklerimi kuruyorum en fazla grub onarımı yapıyorum.
malüm manjaro çok hassas grub kendi grubu olmayınca kernel panik yapıyor.  ;D konuyu bölmüşlerdi işaretleniyor ise  ben de işatleyeyim bari  ;D

Reverser

XFCE ROCKS !