Giriş Anahtarı Parolası

Başlatan Robinson_Crusoe, 04 Ekim 2015 - 20:34:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Robinson_Crusoe

Merhaba arkadaşlar,

Ubuntu 15.04 kullanıyorum, chrome ile internete giriyorum her chromeyı açtığımda resimdeki gibi şifre ekranı geliyor bu sorun neden oluyor bir daha çıkmaması için ne yapabilirim,

Herif manyak yüzünden belli,

tlg

Bilgisayarını otomatik oturum aç ile açıyorsanız, güvenlik için bu şifreyi sizden ister.
Parolalar veya Parolalar ve Anahtarlık gibi bir uygulama var mı? Oradan parolaları silmeyi dene bakalım

ata1

Menüden Parolalar ve Anahtarları aratın ve açın. Burada tanımlanmış parola veya anahtar varsa silin.

mozhan

Bu gnome keyrign yüzünden isteniyor güvenlik açısından iyi birşey bence çünkü chrome senin kayıtlı parolarını içeriyor ve bu yüzden bu parolara ulaşılmasını bir parola ile güvenlik altına alıyor
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

ata1

@mozhan iptal deyip devam edilebiliyor .sadece can sıkıcı şekilde çıkıyor

mhmtkrktr

Şifresiz giriş için, Archwiki de , gdm autologin ile ilgili anlatımdan faydalanabilirsin. Gdm ile ilgili olduğu için Ubuntu da çözüm olacaktır.

Aynı durum şifre değişikliği yapmışsan da ortaya çıkıyor. Bu durumda bir defaya mahsuz, bu alana eski şifreni girmek yeterli olacaktır.

ata1

@mhmtkrktr bu tarayıcıda çıkan bir şey gdm ile alakasını kuramadım .

betseg

heartsmagic

Alıntı yapılan: eral@mhmtkrktr bu tarayıcıda çıkan bir şey gdm ile alakasını kuramadım .
İlk giriş şifresiz olduğu için böyle bir durum oluşuyor olabilir. Hani makineyi çat diye açan adam anında Chrom'a ve parolalarına ulaşamasın diye.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ata1

aynı sorun bende de vardı .sorunu daha anlaşılır açıklıyayım sanırım aynı sorun kullanıcı şifremizi giriyor masa üstüne geliyoruz ardından chromıum açtığımda üsteki resimdeki
şekilde şifre istiyordu .. şu şekilde çözdüm
Parolalar ve Anahtarları  açıp. Burada tanımlanmış parolayı  sildim

heartsmagic

Evet, genel çözüm yöntemi o zaten. Hani sen otomatik girişle ne alakası var diye sorduğun için ek bilgi vermek istedim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.