ubuntu 14.04 oturum açmıyor, ses tanımıyor, kablosus ağ tanımıyor!

Başlatan Fedai, 15 Eylül 2015 - 23:46:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fedai

Merhaba arkaşlar, iki gün içinde notebook kafayı yedi. Ubuntu 14.04 kullanıyorum. Bir yıldır hiçbir sorunda yaşamadım. Ama ne hikmet ise dün kablosuz ağ ve ses sorunu yaşadım. Bugün ise oturum açmaması sorunu ile karşılaştım. Ayrıca ctrl alt t ile uç birim de açamıyorum. Pc ile anlayacağınız hiçbir işlem yapamıyorum. Ethernet ile internet ağı var kablolu olarak ama ne ana kullanıcı olarak ne de misafir kullanıcı olarak oturumu açamıyorum. Şifreyi girip enter dedikten sonra bir iki saniye siyah ekran çıkıp beni geri atıyor. Şifre hatası filanda vermiyor. Uç birimede girememesi cabası.

Bişgisayar şu an bir işe yaramıyor. İşin içinden çıkamadım. Oturum açamıyorum. Uç birimi açamıyorum, ses çalışmıyor, kablosuz ağ çalışmıyor. Yardımlarınız çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim.

V-K

Ubuntu, sevgi ve bilginin çocugudur...

ata666

Aynı problem şuan bende de var, yok mu yardım edebilecek birileri ?

Fedai

Yukarı tükürsem bıyık, aşağı tükürsem sakal. Format atmak istesem onuda yapamıyorum. Yani bilgisarı açtığımızda hani mavi bir ekran gelmesi için tuşlara basarız ne ekranı olduğu aklımda değil. Windowsta iken pcyi açarken yapıyorduk format için. Ama linuxta bilmiyorum. Nasıl olacak bu iş?

V-K

Biosa mı girmek istiyorsun? Eger öyle ise girişte f2-f12-delete bunlardan birini dene...
Ubuntu, sevgi ve bilginin çocugudur...

heartsmagic

Bu iki gün içinde neler oldu? Sistemsel bazda değişiklikler yaptın mı? Herhangi bir uygulama kurmaya çalıştın mı? Güncelleme aldın mı? chown, chmod) gibi izinsel bir komut kullandın mı?
Sistemde yer kalmamış olma ihtimali nedir? Kurtarma kipinde aç sistemi, "root shell"e gir ve şu çıktıları aktar lütfen:
df -h
ls -l /home/*/*
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Fedai

Hiçbir şeye girmiyor. Pc sistemi meftah oldu. Ben kestirmeden halledeceğim. Notebook ekranı bozuktu. Servise verdim. Yapmışken hardiskide sıfırlatacağım.