ubuntu kurup windows kaldırmak

Başlatan elma.218, 26 Ocak 2015 - 21:17:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elma.218

ben windows 7 kullanıyordum yanına ubuntu kurdum ve ubuntuyu daha çok sevdim :)))) fakat windows 7 yi kaldırmak istiyorum şimdi. ne yapmalıyım ? os uninstaller kullanmak en mantıklısı diyor google. yardımcı olabilirmisiniz ?

grayloop

@elma.218
Gparted ile Windows bölümlerini silip grubupdate ile grubu düzenleyebilirsin.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

elma.218

peki c sürücüsündeki dosyalarım silinir mi? ve dediğiniz işlem için anlatım videosu veya resmi var mı dediğiniz program nasıl kullanılıyor

gokhan09

win kalsa olmazmi?ilerde lazim olabilir!eminsen kaldirabilirsin.yanliz os-uniistaller programi c: deki dosyalari siler bence!once yedekle.burdan incelersin http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=OS-Uninstaller

grayloop

Evet, C sürücüsündeki dosyalarınız silinir. Bunları başka bir yere kopyalayıp işlem yapabilirsiniz.

GParted ile diskinizi Windows bölümlerini görebilirsiniz. Bu diskleri fare sağ tık menüsünde "ayır" seçeneğiyle ayırıp sonra yine sağ tık menüsüyle "sil" işlemiyle silebilirsiniz. Daha sonra Gparted üst menüsünde "tüm işlemleri uygula"ya tıkladığınızda bölümler silinecektir. Karışık gelirse Gparted'ı açtıktan sonra buraya ekran görüntüsü koyabilirsiniz, yine bakarız.
                                 H. Yavuz

gokhan09

elma.218

teşekkür ederim :) windows kalsa benim için büyük sıkıntı ben indirmeyi çok kulllanıyorum deli gibi virüs bulaşıyor ve windowsda yapabildiğim çok şeyi ubuntuda yapabiliyorum 1 yıldır kullanıyorum :) iyi alıştım :) tek sıkıntım bu işlemden sonra disk zarar görmesin :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ocak 2015 - 22:37:55

link çinn tteşekkürler gökhan09 :) yardımı dokunacakmış gibi görünüyor ben her ihtimale karşı film  oyun vb .. bunları bir farklı hard diske atıp öyle kaldırayım :)

gokhan09

Alıntı yapılan: elma.218 - 26 Ocak 2015 - 22:35:49
teşekkür ederim :) windows kalsa benim için büyük sıkıntı ben indirmeyi çok kulllanıyorum deli gibi virüs bulaşıyor ve windowsda yapabildiğim çok şeyi ubuntuda yapabiliyorum 1 yıldır kullanıyorum :) iyi alıştım :) tek sıkıntım bu işlemden sonra disk zarar görmesin :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ocak 2015 - 22:37:55

link çinn tteşekkürler gökhan09 :) yardımı dokunacakmış gibi görünüyor ben her ihtimale karşı film  oyun vb .. bunları bir farklı hard diske atıp öyle kaldırayım :)
rica ederim,garantiye almak herzaman iyidir ;)bazen tedbir almak sonuclara katlanmakdan daha kolay,macera araniyorsa obaska tabi :D

elma.218

bu işleme yarın başlayacağım :) gpart ile halletmeye çalışacağım :) ekran görüntülerini atsam yardım edebilir misiniz ilk defa yapacağım birşey :)

grayloop

H. Yavuz

elma.218

TEŞEKKÜRLER :) os uninstaller önerilmişti deneyeceğim :)

Kaleihan

Merhaba,
Ben tam bi acemiyim forum konusunda da ubuntu konusunda da onun için beni şimdiden mazur görün  :D Sormak istediğim bikaç soru var.
1- Os unintallerle yukarıdaki konuşmadan anladığım kadarıyla windows işletim sistemleri akldırılıyor peki linux işletim sistemleride kaldırılıyor mu ?
2- Programı hangi işletim sistemi üzerine kurup çalıştırıyoruz. Veya iki işletim sistemiyle de uyumlu mu ?
3- Ben baya bi aradım ama programın indirme linkini bi türlü bulamadım. Bana programın indirme linkini atabilir misiniz ?
Şimdiden teşekkürler.

natgho

Alıntı yapılan: KaleihanMerhaba,
Ben tam bi acemiyim forum konusunda da ubuntu konusunda da onun için beni şimdiden mazur görün  Sormak istediğim bikaç soru var.
1- Os unintallerle yukarıdaki konuşmadan anladığım kadarıyla windows işletim sistemleri akldırılıyor peki linux işletim sistemleride kaldırılıyor mu ?
2- Programı hangi işletim sistemi üzerine kurup çalıştırıyoruz. Veya iki işletim sistemiyle de uyumlu mu ?
3- Ben baya bi aradım ama programın indirme linkini bi türlü bulamadım. Bana programın indirme linkini atabilir misiniz ?
Şimdiden teşekkürler.
Bu sorularınızı yeni bir konu olarak açıp sorarsanız, seve seve yanıtlarım :)
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

heartsmagic

Ben tam bi acemiyim forum konusunda da ubuntu konusunda da onun için beni şimdiden mazur görün  Sormak istediğim bikaç soru var.
Şimdiden teşekkürler.
Amaç Linux'u kaldırmak mı Windows'u kaldırmak mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kaleihan

Biraz geç yanıtlıyorum ama mazur görün. Amacım Windowsu kaldırmak.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Eylül 2015 - 21:57:50

Alıntı yapılan: natgho - 29 Ağustos 2015 - 03:23:30
Şimdiden teşekkürler.
Bu sorularınızı yeni bir konu olarak açıp sorarsanız, seve seve yanıtlarım :)
Çok aradımda nereye açayım bilemedim baktım bu konu sorunuma biraz benziyo buraya yazayım dedim.

heartsmagic

Alıntı yapılan: KaleihanBiraz geç yanıtlıyorum ama mazur görün. Amacım Windowsu kaldırmak.
Amaç Windows'u kaldırmak ise bu başlığın ilk iletilerinde önerildiği şekilde başka hiçbir uygulamaya ihtiyaç duymadan yapabilirsin bunu. Önce Windows tarafındaki silinmesini istemediğin verilerini yedekle bir yere, ardından Ubuntu tarafından Gparted kullanarak Windows bölümlerini sil, sonra Grub'u güncelle. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.