[Çözüldü] Ubuntu Kök Dosya Sistemi

Başlatan jakoba99, 08 Eylül 2015 - 14:03:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jakoba99

Merhabalar efendim dün ubuntu kurmak istedim windows bir hayli sıkmıştı ubuntuyu indirip daemon tools üzerinden kurmaya çalıştım yeni disk oluşturup F:'de yaklaşık 18 gb kurulum boyutu ayırdım fakat ubuntuyu başka bir boş diske kurmama rağmen Ve ekran böyle değil bu eski sürüm görselleden bulduğum bir görüntü hiç bir şey yok sadece sağ üstteki simgeler var kurulumda küçük bir sürdürme bölümle gibi * bir şey yoktu hata böyle sadece

Böyle bir hata ile karşılaştım ubuntu 15.04 en son sürümü indirdim.

Destkop versiyonunu server felan değildi.

Floki

Windows ortamında Ubuntu kuramazsın. İso'yu USB'ye yazdırıp , USB ile başlatman lazım.

jakoba99

Hocam usb'nin içinde farklı dosyalar olsa problem çıkartır mı ?

betseg

jakoba99

Yazdığımı tam anlamadınız hocam bu fotoğrafı netten buldum daha dün en son sürümü indirmiştim diğer usbleri deneyeceğim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Eylül 2015 - 14:16:23

Birde hocam bilgisayar açıkken boot edebilir miyim kapanırken bios'a girince problem çıkartabiliyor.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

parduscix

windowsta ultraiso ise usbye yazdır. geri kalan alanı diğer dosyalar için kullanabilirsin. (ama bunu tavsiye etmem bazen görmeyebiliyor windows bu ek bölümü)

ultraiso ile usb yazdırmak için isoyu ultraiso ile açıp disk imazı yazdıra basın. (yazdır derseniz dvd yazdırma modu geliyor usb gözükmez disk imazı yazdırmak gerekli)

jakoba99

Abi guzel isletim sistemi fakat yan tarafda bazen takili kaliyor felan alisacagiz zamanla turkce dil destegini yukluyorum simdi

heartsmagic

@jakoba99, eğer bu başlıkta ilettiğini sorununu çözdüysen şöyle bir uygulamamız var: cozuldukonusu
Yaşadığın sorunlar için ilgili bölümlerde başlıklar açabilirsin, öncesinde forumda arama yaparsan seviniriz tabi.
Sol tarafta takılma falan olmaması lazım, grafik kartı sürücülerin için şu başlığa bak: ekrankomut
Sorun yaşadığını düşünüyorsan ve sürücüleri nasıl kuracağını bilmiyorsan yeni konu açabilirsin.
Eğer Nvidia+Intel gibi çift kartın varsa: optimuskonusu

jakoba99

Hocam cok tesekkur ederim ama bu dil i cozemedim halen turkceye gecirdim restart sonrasi olmadi boyle bir konunuz var mi acaba

heartsmagic

Forum araması :)

Dil ayarlarından ilgili paketler yüklenmeli, fazlaca bir şey yapmaya gerek yok yani. Yaptım ama olmadı diyorsan üstte açıkladığım gibi ilgili bölümde yeni bir konu açarak neler yaptığını anlat lütfen. Bu konuyu etiketle ki kapatalım.