Manjaro Lİnux Denayen Var mı? Deneyimlerinizi Aktarır mısınız?

Başlatan apocuk, 08 Ekim 2012 - 20:50:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

decent

Alıntı yapılan: Suraka - 23 Ağustos 2015 - 14:16:51

Abi bu benim yüklemeye çalıştığım bilgisayar çok eski ve Özellikleri baya düşük o Yüzden hafif olan sürümleri yüklemek istiyorum bunlar da kasmasın?

Yukarıda yazdığım iletiler, yani LXDE sürümü ve kurulum yöntemi en hafif şartlarda istediğini karşılıyor.

betseg

Ben kendi adıma deneyimimi anlatmak istiyorum. Manjaro'dan önce 2 yıl Ubuntu, 2 ay Fedora kullandım. Fedora çok kararsız çalışıyordu, Ubuntu'da ne yapsam bug report diyordu. Zaten başka bir şey denemek için Fedora kurmuştum, konu bu değil. Bu da olmadı diyip Manjaro kurayım dedim. Kararlılığına hayran kaldım resmen. 2 ay da onu kullandım. Gerçekten çok kararlı bir dağıtım. (Sonra da Arch kurdum ve Manjaro'dan bile kararlı çalıştı ama konu bu değil)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Ağustos 2015 - 14:19:58

Merak etme Xfce kasmaz.

Suraka

Alıntı yapılan: decent - 23 Ağustos 2015 - 14:19:02

Abi bu benim yüklemeye çalıştığım bilgisayar çok eski ve Özellikleri baya düşük o Yüzden hafif olan sürümleri yüklemek istiyorum bunlar da kasmasın?

Yukarıda yazdığım iletiler, yani LXDE sürümü ve kurulum yöntemi en hafif şartlarda istediğini karşılıyor.

Ben sizin Verdiğiniz linkteki Sürümü indirdim kurarken şöyle bişey oluyordu hani ilk başta manjaro Kullanıcı adı ve şifre giriyoruz sonra sudo setup yazıyoruz o ekran ve sonrasında kurulumun sonuna kadar ekran siyah olup geliyordu sürekli ve "Alt + F2" diyerek 4-5 saniyede işlem yapabiliyordum :) sorun belki de ekran kartından kaynaklanıyor bilmiyorum

Ondan sonra netbook sürümünü denedim zaten o olur diye ama olmadı oda

decent

Alıntı yapılan: Suraka - 23 Ağustos 2015 - 14:23:55
Alıntı yapılan: decent - 23 Ağustos 2015 - 14:19:02

Ben sizin Verdiğiniz linkteki Sürümü indirdim kurarken şöyle bişey oluyordu hani ilk başta manjaro Kullanıcı adı ve şifre giriyoruz sonra sudo setup yazıyoruz o ekran ve sonrasında kurulumun sonuna kadar ekran siyah olup geliyordu sürekli ve "Alt + F2" diyerek 4-5 saniyede işlem yapabiliyordum :) sorun belki de ekran kartından kaynaklanıyor bilmiyorum

Ondan sonra netbook sürümünü denedim zaten o olur diye ama olmadı oda

@Suraka,
Bu konu farklı bir içeriğe sahip ve alanı dışına çıktık.
"Manjaro Linux Kurulum Sorunu" adıyla yeni bir konu açın, oradan devam edelim.

Suraka

Tmm açıyım konuyu sorunu açıklayıcı birşeyler de yazıyım