[Çözüldü] Aşağıdaki donanım Ubuntu için yeterli mi?

Başlatan memberstr, 16 Ağustos 2015 - 20:25:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memberstr

Merhaba

P4 2,66 ghz cpu
3gb ddr2 ram
Gigabyte nvidia 6600 ekran kartı
Dsl-n14u modem Cat6 kablo ile internete çıkıyorum
C: windows xp d: 40 gb boş alan

Reverser

işlemci idare eder ama o ekran kartı [1] ile Ubuntu deneyimi pek hoş olmayacaktır. Ubuntu yerine, Xubuntu ya da Lubuntu kullanmanı öneriyorum.
[1] http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814125184

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

jaschar

projectdisco - state of art android distribution .

kötükurt

Unity bambaşka bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor. Benim önerim Ubuntu kur, olmazsa format atmadan diğer masaüstü ortamlarını kurabilirsin.
"Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir." İlber Ortaylı

memberstr

Ortak bir karar verin.LXDE kullanmayı düşünüyordum.Linux mint önerirmisiniz

natgho

Alıntı yapılan: memberstrOrtak bir karar verin.LXDE kullanmayı düşünüyordum.Linux mint önerirmisiniz
Hoşunuza gidiyorsa kurun, başkalarının kararlarını uygulamayın, sorgulayın, hoşunuza gidiyorsa yapın :)
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

memberstr

Bu pc yi linux makinesi yapmayı düşünüyordum.Linux mint kurayımmı ne dersiniz.Sadece internette gezinmek istiyorum.Kde kaldırmaz sanırım son olarak öneriniz nedir...Lxde Xfce

Reverser

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

memberstr

Alıntı yapılan: Reverser - 17 Ağustos 2015 - 19:21:40
LXDE ya da XFCE hatta özellikle LXDE diyorum.

Daha önceleride linux kulladım.İlk olarak turkuaz Red hat mandrake kullandım.Benim zamanımda herkez bilgisini saklardı.Paylaşım içerisine girmezlerdi.Böyle sitelerin açılması çok güzel.Bu arada linux mint kullanmaya karar verdim.Benim kullandığım şu anki pc 10 yıllık.Garip gelecek size ama tokat vurunca çalışıyor...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Ağustos 2015 - 21:52:05

Peppermintos kullanmaya karar verdim.Bu konuda yardımcı olurmusunuz.Türkçe Kurulum dökümanı bulamadım....

heartsmagic

On sene öncesinin makinesi için Unity ağır gelebilirmiş cidden, öneriler doğru yönde. Dağıtım kararı sana kalıyor, masaüstü konusunda ise önerileri deneyip ilk elden görmen gerekmekte.
Kim bilgi saklıyordu bilmiyorum ancak özgür yazılımın en büyük kozu paylaşımdır. Klasik söylemiyle, paylaştıkça çoğalır.

Eğer kafandaki sorun çözüldüyse şöyle bir uygulamamız var forumda: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

memberstr

Biraz araştırma yaptım.Lubuntu lxde ile geliyormuş.Donanımı düşük makinalareda çalışıyormuş bunu kurmaya karar verdim

Reverser

aynen o şekilde.
Xubuntu -> XFCE
Lubuntu -> LXDE

XFCE ROCKS !