[Çözüldü] Esneyen pencereler, Wobby

Başlatan ordu_26, 11 Nisan 2008 - 03:58:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ordu_26

merhaba ben ubuntu 8.04 kullanıcısıyım bir sorum olacaktı ben pencereleri esnetemiyorum bu ayarları nereden yapıyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim iyi çalışmalar

Sypro

merhaba,
esnetmek derken? compiz özelliklerinden mi bahsediyorsunuz? eğer öyle ise compiz yüklü mü? eğer değilse önce forumda compiz ile ilgili arama yapar mısınız?

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

munirekinci

Sypro

Konu direkt compiz bölümüne taşınmış da, esneyen pencereler özelliği ekran kartı driverı sorunsuz kurulduğunda Visual Effects'in extraya getirilmesi ile de kazanılıyor. :)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

ordu_26

sypro compiz yüklü ama nereden yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim

ordu_26

sypro tamam buldum yardımların için teşekkürler iyi çalışmalar ;) :)

Sypro

compiz üzerinden Wobby seçeneğini aktif ederseniz sorun kalmaz, görünen o ki kalmamış da..
topici çözüldü olarak değiştiriyorum.

demir

kurulum ve kullanım rehberleri 7.10 içindir...

Hardy'de compiz kurulumu daha farklı olabilir..

Şu an beta oluduğu için olabilir diyorum...

Dün bir kurulum yaptım.. Farklı yollardan gerçekleştirdim..

Ancak sürüm stabil olana kadar hardy heron da bir çok konuda değişik şeyler görebiliriz...

Bu  çok da sorun değil..
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: Sypro - 11 Nisan 2008 - 11:49:45
Konu direkt compiz bölümüne taşınmış da, esneyen pencereler özelliği ekran kartı driverı sorunsuz kurulduğunda Visual Effects'in extraya getirilmesi ile de kazanılıyor. :)

Ben taşımasam da doğru olduğunu düşünüyorum. Zira o efektleri sağlayan yine Compiz-fusion. Ön tanımlı olarak arka planda çalışsa, insanlar fark etmese bile compiz kullanmaktalar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

s1bernet1k

Alıntı YapAncak sürüm stabil olana kadar hardy heron da bir çok konuda değişik şeyler görebiliriz...
Acaba stabil olmasına ne kadar kaldı ? bir bilgisi olan varmı
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

munirekinci