Çöp kutusu gibi bir pano

Başlatan betseg, 11 Temmuz 2015 - 23:26:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

betseg

Diğer panolarda kalabalık yapmasın diye adı "çöp kutusu", Arch Linux Forums [1]'taki gibi "/dev/null" veya başka bir şey olan bir pano açılsa, spam, Windows vb. konular oraya taşınsa nasıl olur?

[1] https://bbs.archlinux.org

heartsmagic

Çöp kutumuz var ama dışarıya açık değil. Açık olmasını gerektiren bir durum var mı bilemiyorum. Hani canımızı sıkan şeyleri zaten içeri taşıyoruz, başkaları tekrar görüp de canını sıkmasın istiyoruz :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

betseg

İlk kez kapalı çöp kutusu olan bir forum gördüm :)

kodadiirem

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Temmuz 2015 - 23:37:16
Çöp kutumuz var ama dışarıya açık değil. Açık olmasını gerektiren bir durum var mı bilemiyorum. Hani canımızı sıkan şeyleri zaten içeri taşıyoruz, başkaları tekrar görüp de canını sıkmasın istiyoruz :)

Bence faydalı bir uygulama. Eğer dışarıya açık olursa reklam maksatlı/forumun amacına aykırı iletilerin isteği az da olsa yerine gelmiş olacak. Ben şahsen silinmesi gereken bir durum olduğunda "moderatöre rapor et" seçeneğini kullanıyorum, yönetici arkadaşlar da sağ olsunlar hemen müdahale ediyorlar. Bir başkası görüp ne yapacak bilmemne kombisinin bilmemne kampanyasını bu forumda mesela.  ;)
Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

heartsmagic

Benim yazacaklarımı sağ olsun @kodadiirem yazmış :) Ben de çöpü dışarıya açık forumları yadırgamışımdır hep nedense. Ne gerek var ki? Madem çöp, göz önünde durmasın işte. Reklam konusu zaten su götürmez bir durum, tartışamalar içinse görüp görüp canımızı sıkmaya değmez değil mi?

@betseg, ne gibi bir faydası olacak çöpün açık olması bize?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.