[Çözüldü] Diske yazma,kopyalama vs yapamıyorum

Başlatan yvz_61, 10 Mayıs 2015 - 12:50:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yvz_61

İyi günler arkadaşlar, geçenlerde makineye tekrar kurulum yapmam gerekti. Kurulumu yaptım bir adet depo diskim vardı uzantısı nfts o diske dokunmadım. Kurulumdan sonra diske bir takım kopyalamalar yaptım(kısacası disk bölümüne erişebiliyordum) ardından diskin açılışta otomatik bağlanması için ayar yaptım. Bu ayardan sonra mı oldu emin değilim ancak sistemi tekrar kurmadan öncede diski otomatik bağlıyordum ve sorunsuz kullanabiliyordum. Her neyse şuan diske başka bir yerden kopyalama yapamıyorum, disk içine klasör oluşturamıyorum yada herhangi bir değişiklik yapamıyorum sadece okuyabiliyorum. Nautilus'u root olarak açtım yine aynı sorun devam etti. Erişim izinleri geldim disk bölümünün sahibi Ben olarak gözüküyordu kendi kullanıcımı yapmaya kalktığımda disk salt okunur dedi yapmadı, grubu root olarak gözüküyordu aynı işlemi ona tekrarladığımda yine aynı salt okunur hatasını aldım. Umarım yeterince detaylı yazabilmişimdir, kısacası yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar,şimdiden teşekkürler.

sinan54

sudo nautilus

komutuyla nautilusu yönetici olarak aç harici diske baglan özelliklerden erişim haklarını düzenle

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Mayıs 2015 - 13:06:33

özür dilerim iletinizi sonuna kadar okomamıştım verilen çözümü zaten denemişşiniz.

yvz_61

Bunu zaten denedim ancak disk salt okunur hatası veriyor, bir üstteki mesajımda erişim haklarının nasıl olduğundan da bahsettim bakabilirsiniz.

grayloop

Yazılım Merkezi'nden "NTFS Yapılandırma Aracı"nı kurup deneyin, işinizi görebilir.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

yvz_61