[Çözüldü] 7zipFM-7zFM 9.38 beta'yı nasıl türkçeleştirebilirim?

Başlatan cokomoko, 25 Mart 2015 - 22:52:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cokomoko

File-roller'den daha hızlı,performanslı ve başarılı bulduğum 7zipFM veya 7zFM'i nasıl türkçeleştirebilirim?Windows versiyonunda türkçe desteği var ama linux tarafında yok.Aslında usr/lib/p7zip/Lang/tr.txt olarak bir dil dosyası var ama grafik arabirim için mi bilmiyorum.
Son zamanlarda daha çok 7zFM'i kullanma sebebim hem hızı, hem de indirmesi yarım kalmış arşiv dosyalarını sorunsuz açabilmesi, file-roller bu dosyaları açamıyor arşiv sorunlu diyor.Onun için 7zFM'i öneririm.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

Reverser

sisteme kurmadım fakat kaynak kodlarına bakınca gördüm "tr.txt" GUI için mutlaka dil seçim ekramı vardır bir yerlerde.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

cokomoko

valla gui'de dil seçimi yok, ya da ben göremiyorum,fakat mesela benchmark sekmesine basınca her şey türkçe, çok ilginç ???

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Mart 2015 - 00:38:54

hmmm şimdi paketi eski sürüme çektim ve türkçe oldu, demek ki yeni sürümde dil konusunda bir problem var:
downgrade p7zip
Available packages:

1) p7zip-9.20.1-9-x86_64.pkg.tar.xz (remote)

select a package by number: 1
######################################################################## 100,0%
paketler yükleniyor...
uyarı: p7zip paketi eski sürümüne çevriliyor (9.38.1-1 => 9.20.1-9)
paket bağımlılıkları çözümleniyor...
varsa paketler arası çakışmalara bakılıyor...

Paketler (1) p7zip-9.20.1-9

Toplam Kurulum Boyutu:  8,38 MiB
Güncelleme Boyutu:     0,39 MiB

:: Kuruluma onay veriyor musunuz? [E/h] e
(1/1) anahtarlıktaki anahtarlar kontrol ediliyor                                                  [----------------------------------------------------------] 100%
(1/1) paket bütünlüğü kontrol ediliyor                                                            [----------------------------------------------------------] 100%
(1/1) paket dosyaları yükleniyor                                                                  [----------------------------------------------------------] 100%
(1/1) dosya çakışmaları kontrol ediliyor                                                          [----------------------------------------------------------] 100%
(1/1) disk alanı kontrol ediliyor                                                                 [----------------------------------------------------------] 100%
(1/1) eski sürüme çekiliyor p7zip                                                                 [----------------------------------------------------------] 100%
p7zip için yeni opsiyonel bağımlılıklar
    wxgtk2.8: GUI [kuruldu]
add p7zip to IgnorePkg? [y/n] n

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Mart 2015 - 02:32:26

Ben sorunu şu şekilde çözdüm downgrade ettiğim 9.20 sürümünün /usr/lib/p7zip klasörü altındaki Lang, help klasörlerini ve 7zFM çalıştırılabilir dosyasını kopyaladım, sonra 9.38beta sürümü tekrar kurdum ve 9.20 sürümünden kopyaladığım dosyaları buradakilerle değiştirdim ve sorun çözüldü, tekrar türkçe oldu, yalnız gui üzerinde sürüm bilgisi 9.20 görünüyor o kadar, o da sorun değil.
İsim                       : p7zip
Sürüm                      : 9.38.1-1
Açıklama                   : Command-line version of the 7zip compressed file
                             archiver
Mimari                     : x86_64
URL                        : http://p7zip.sourceforge.net/
Lisanslar                  : GPL  custom
Gruplar                    : Hiçbiri
Sağladıkları               : Hiçbiri
Bağımlılıkları             : gcc-libs  bash
Opsiyonel Bağımlılık(lar)  : wxgtk: GUI [kuruldu]
                             desktop-file-utils: desktop entries [kuruldu]
İhtiyaç Duyan Paket(ler)   : file-roller  live-usb-install  p7zip-extra
                             unetbootin
İsteğe bağlı    : acetoneiso2  cherrytree  evince  unp
Çakıştığı Paket(ler)       : Hiçbiri
Değiştirdiği Paket(ler)    : Hiçbiri
Kurulum boyutu   :   7,99 MiB
Paket Sorumlusu            : Gaetan Bisson <bisson@archlinux.org>
Derlenme Tarihi            : Paz 08 Mar 2015 22:50:05 UTC
Kurulum Tarihi             : Prş 26 Mar 2015 01:14:49 UTC
Kurulum Sebebi             : Doğrudan kurulmuş
Kurulum Betiği             : Evet
Doğrulayan    : İmza

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Mart 2015 - 02:34:53

''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...