VPN kullanıcılarına bazı siteleri engelleme

Başlatan farukkahraman, 17 Mart 2015 - 00:11:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

farukkahraman

Merhabalar,
Ubuntu 12 x86 üzerine IPSEC L2TP VPN Server kurdum. Amacım VPN sunucusuna bağlanan kullanıcıların bazı sitelere girmelerini engellemek.

Bununla ilgili olarak karşıma Squid Proxy, Privoxy, DansGuardian ve hosts dosyasıyla engelleme gibi bazı yöntemler çıktı.

Öncelikle basit olmasından dolayı hosts dosyası üzerinde değişiklik yaptım fakat gördüm ki sunucuda yaptığım değişiklikler VPN kullanıcılarını etkilemiyor.

Daha önce yerel ağda proxy sunucusu olarak FreeBSD ve Debian da bu tarz kurulumlar yapmıştık. Ama bu seferki amacım sadece VPN kullanıcıları için olacak, hem mobilden hem de PC'den VPN'e bağlanmak isteyen kullanıcılar bazı sitelere giremesin istiyorum. Dolayısıyla üzerinde düzenleme yapabileceğim tek ortam VPN server olacak.

Kullanıcılar isterse VPN sunucusuna bağlantıyı kesip istedikleri siteye girebilecekler, biliyorum ama amacım sadece bağlanan kullanıcılar için.

Bunun için hangi yöntemleri tavsiye edersiniz?

heartsmagic

Ek bir şey kullanmadan mümkün müdür bilemiyorum. Hani ufw ile adres temelli değil ama ip temelli işlemler yapabilirsin, fakat yine de uğraştırıcı olacaktır. Dansguardian gibi bir çözüm muhtemelen en sancısız seçenek olacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

D@bbe

boşuna uğraş modemden engellediğinde bile vpn ile o siteler açılır... engellemen imkansız gibi...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙