[Çözüldü] Arch veya Manjaro üzerinde liquorix kernel sorunu

Başlatan cokomoko, 16 Mart 2015 - 20:09:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cokomoko

Arkadaşlar bir kaç gün önce liqourix kernel kurmaya çalıştım ama olmuyor, kaç kere denedim hep aynı yerde hata veriyor, belki dizüstü bilgisayarda sorun var dedim ama masaüstü bilgisayarda da denedim yine aynı hata ve hep aynı yerde.Bir türlü tesbih çeken pengueni göremiyorum  >:(
Neyse kaç gündür linux-lqx aur paketçisi arkadaşa yazıyorum ama onlarda nasıl oluyorsa sorunsuz kuruluyor, nasıl iş anlamadım.Sistemde sorun var diyeceğim ama sıfır manjaro kurulumu yapıp onda da denedim, masaüstü bilgisayarda da denedim olmuyor.Oysa aynı makineye daha önce linux-lqx kurulumunu başarıyla yapmıştım.
İlginç olan başka bir şey de linux-bfs ve linux-ck kernelleri sorunsuz kuruluyor ama liquorix'e gelince hep aynı yerde aynı hata.
Allah aşkına şu linux-lqx kerneli bir arkadaş denesin makinesinde.Bakalım ne olacak, hata verecek mi?
yaourt -Sy linux-lqx
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

7hr33l3t73r

@cokomoko hata nedir.
Ciktisini bir gorelim bakalim ne diyor. :)
dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

cokomoko

https://aur.archlinux.org/pkgbase/linux-lqx/bolca yazıştık.
LD drivers/staging/unisys/channels/built-in.o
CC [M] drivers/staging/unisys/channels/channel.o
drivers/staging/unisys/channels/channel.c:18:32: ölümcül hata: config/modversions.h: Böyle bir dosya ya da dizin yok
#include <config/modversions.h>
^
derleme sonlandırıldı.
scripts/Makefile.build:257: recipe for target 'drivers/staging/unisys/channels/channel.o' failed
make[4]: *** [drivers/staging/unisys/channels/channel.o] Error 1
scripts/Makefile.build:402: recipe for target 'drivers/staging/unisys/channels' failed
make[3]: *** [drivers/staging/unisys/channels] Error 2
scripts/Makefile.build:402: recipe for target 'drivers/staging/unisys' failed
make[2]: *** [drivers/staging/unisys] Error 2
scripts/Makefile.build:402: recipe for target 'drivers/staging' failed
make[1]: *** [drivers/staging] Error 2
Makefile:937: recipe for target 'drivers' failed
make: *** [drivers] Error 2
==> HATA: build() içinde bir hata oluştu.
Çıkılıyor...
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

7hr33l3t73r

@cokomoko
Benim gordugum hata modversions.h dosyasinin olmamasi.
drivers/staging/unisys/channels/channel.c:18:32: ölümcül hata: config/modversions.h: Böyle bir dosya ya da dizin yok

Simdilik bu
Cozum icin  dosyayi kendiniz olusturun.
Dosyanin icerigi bos zaten sadece adi dogru olsun yeter. :)
Bu paketi bende indirdim test etmek icin derleme islemi yaptim.
Sonuc sorunsuz derlendi.
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

cokomoko

Sizde de hata vermediyse problem bende o zaman, niyeyse bende hep aynı hatayı veriyor.Sizin dediğiniz gibi dosyayı kendim oluşturup bir daha derleyeceğim, bakalım ne olacak.
Hakkaten derlerken modversions.h dosyası oluşmuyor, şimdi farkettim, bende kendim oluşturdum, derlemenin sonucunu bekliyorum.
Uyku sersemliği ile dosyayı yanlış yere oluşturmuşum, tekrar deneyirom derlemeyi.

7hr33l3t73r

Dosyayi yanlis yere olusturmus olabilirmisiniz?
Cikan hata yine ayni mi?
Modversion,h yok mi diyor?

cokomoko

include/config altına oluşturulacaktı ama ben yanlış yere oluşturdum, neyse bir daha derliyorum.
Bir de sizde böyle bir hata vermedi mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Mart 2015 - 16:23:34

Şimdi gördüm hatayı include/config/ altında modversions.h dosyası varmış ama bir harf yanlışı oluyor derlemede ve dosya adı şu şekilde modversIons.h. Galiba aur'da daments'in söylediği doğru ben sistemi Türkçe kullandığım için böyle bir sorun oluyor.
Sizin sistem ingilizce mi?

7hr33l3t73r

Evet benim sistemde ingilizce ama bunun icin  gerekli bilgi size aur da verilmis.
Gerci size oneride verilmis neden ise yaramadi acaba? Bilemedim.

cokomoko

Ben o öneriyi denememiştim çünkü en az 10 defa derlemeyi deneyince biraz sinirim bozuldu.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Mart 2015 - 17:22:02

evet galiba oldu az önce hata verdiği yeri sorunsuz geçti, bakalım derleme başarıyla sonlanacak mı? :)
Teşekkür ederim, @84d80y5.

7hr33l3t73r