[Çözüldü] ubuntu 14.04 kurulumdan sonra bilgisayar kapanmıyor

Başlatan arundar, 22 Şubat 2015 - 20:00:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arundar

Linux ubuntu 14.04 sürümünün kurulumunu yaptım donanım la birligte çalışmasında her hangi bir problem yok tek sorunum bigisayarı kapat komutunu vedikten sonra bilgisayarın kapanıp yeniden açılması. Ayrıca birde nas server a erişememe gibi bir problemimde var eski 9.04 sürümünde hiç problem yaşamadan rahatlıkla erişebiliyordum fakat nas ağ üzerinde görünse dahi bir türlü erişemedim. Bu sorunlarımı nasıl çözebilirim şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

if

arundar

Bilgisayarı kapat ı tıklıyorum fakat tekrara açılıyor kapandıktan sonra.

heartsmagic

sudo shutdown -h now
ile kapanıyor mu peki? Bir bakalım sorun arayüzle mi alakalı. Bu arada, makine dizüstü mü masaüstü mü? Kullanılan masaüstü ortamı Unity mi?

Diğer sorunu farklı bir başlıkta konuşsak daha güzel olacak. Biraz daha ayrıntı iyi olur ama, tam olarak sorun nedir örneğin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

arundar

Cevabınız için öncelikle teşekkür ederim. evet komutla kapanıyor ama bi şey değişmiyor tekrar yeniden başlıyor. Sistem masaüstü amd x2 grafik kartı da ati 2gb ram 1,5tb hdd var sistemde unity olması lazım. Öncelikle evet bu sorunu halledebilsem nas işini hallaedriz bi şekilde aslında mint te nas a erişiyodum sorunsuz ama ondada bazı sorunlar vardı tekrar ubuntuya döndüm. Tekrar yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

heartsmagic

Durum karışık o hâlde, cidden neyin sebep olduğunu anlamamız zor gibi. BIOS tarafında varsa güç yönetimi, ayarları değiştirip şansını deneyebilirsin. Ayrıca, çekirdeğe acpi=noirq parametresini de ekleyerek bir duruma bak. Nasıl ekleneceği hakkında: cekirdekkonusu
Ekleyip Grub'u güncelledikten sonra sistemi tekrar yeniden başlat lütfen. Ondan sonra denersin kapamayı.

arundar

Bios tarafından denedim fakat bi şey çıkmadı link e baktım fakat tam olarak hengisini deneyeceğimi tam olarak anlayamadım. tekrar bi daha bi göz atayım. Teşekkürler.

heartsmagic

Sende kurulu bir sistem olduğu için anlatımdaki o bölümü kullanacaksın. Yani: "1.2. Kurulu işletim sistemini çekirdek parametreleriyle başlatmak"
Kullanacağın parametre ise: acpi=noirq

arundar

Çekirdek parametlerini girdim fakat sonuçta bi değişiklik olmadı sorun hala devam ediyor. Ne yapıcam bilmiyorum biraz daha düşüneyim belki aklıma bi şeyler gelir denerim. Tekrar teşekkürler.

heartsmagic

arundar

Çekirdek kurulumu yapıldı fakat sorun çözülmedi. Bende bi yandan donanım a göz atıyordum bugün tekrar bi el atayım dedim ram, ekran kartı söküp temizledim sonra kameranın usb kablosunu çekmek içimden geldi ve sorun çözüldü sadece bu soruna neden olan tek şey logitech webcam miş usb kablosunu anakarttan çıkarınca sorun halloldu. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim. Geriye NAS a erişmek kaldı onuda halledince ok dir. Onun için yeni başlık açayım tekrar denemelere devam.

heartsmagic

Geri bildirim için teşekkürler. Hiç aklımıza gelmedi ancak evet bazı USB aygıtlar açılma ve kapanmalarda sorun yapabiliyor.