Netbeans uçbirimde açılıyor ancak paneldeki kısayoldan açılmıyor

Başlatan Burak DAĞLI, 27 Eylül 2011 - 08:58:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Burak DAĞLI

Merhabalar,
Netbeans 6.9 u kaldırıp yerine 7.0.1. yükledim ancak panelden ve gnome Masaüstündeki kısayoldan açamıyorum. IDE yi başlatır gibi yapıyor ekranın ortasına loading ekranı geliyor yükleniyor ancak başlamıyor. daha sonra tekrar denersem dummy yazılı bir sey açılıyor.  Ancak uçbirimde /usr/local/netbeans-7.0.1/bin/netbeans ya da sh /usr/local/netbeans-7.0.1/bin/netbeans koduyla gayet açılıyor ve kod yazabiliyorum.

cagriemer

Masaustundeki kisayola sag tiklayip ozellikler dedikten sonra komut kismini iletinizde yazdiginiz gibi degistirirseniz masaustundeki simgeniz de duzelir diye tahmin ediyorum. Daha sonra masaustu simgenizi panele surukleyip birakabilirsiniz.

Burak DAĞLI

Dediğin gibi kısayolun özelliklerinde komut kısmına kodları yazdım ancak çalışmadı. Yukarıda eksik yazmışım uçbirimde root olmadığımda yazdığım iki kodda da dummy penceresi (hatası) alıyorum. Ancak uçbirimde root olduğum vakit /usr/local/netbeans-7.0.1/bin/netbeans ile sh /usr/local/netbeans-7.0.1/bin/netbeans koduyla netbeansi çalıştırabiliyorum.

Alıntı YapBu arada komut kısmında normalde şu yazıyor :
/bin/sh "/usr/local/netbeans-7.0.1/bin/netbeans"

cagriemer

Ilk yukleme betigini calistirdiginizda ozellestir deyip yukleme yaptiginiz dizini degistirebileceginiz bir secenek var mi?

harzemsah

Aynı sorun bende de var netbeans(7.0.1) yükledim yazılım merkezinden. ilk baş hata verdi sonra. sonra sistem güncellemesi yaptım. hala sorun var. hata vermiyor fakat açılır gibi yapıp açılmıyor. done loading modiles dedikten sonra kapanıyor.

heartsmagic

Sorun birebir aynı mı? Uçbirimden çalışıyor ancak kısayoldan mı çalışmıyor? Ayrıca uçbirimden de sadece sudo ile mi çalışıyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

harzemsah

benim bilgisayarı 2 defa açıp kapattım bir kere de güncelledim şimdi açılıyor. niye böyle oldu bilmiyorum ama sorunum kalmadı teşekkürler.

send

benim bilgisayarda da neatbeans yüklü 8.0.1 ancak bende terminalden çalışmak istiyorum nasıl yapabilirim ?

Reverser

Alıntı yapılan: send - 14 Şubat 2015 - 14:34:28
benim bilgisayarda da neatbeans yüklü 8.0.1 ancak bende terminalden çalışmak istiyorum nasıl yapabilirim ?

Sayfanın en altındaki çözüm önerisi işe yarayacaktır. [1] http://askubuntu.com/questions/440245/how-do-i-run-netbeans-from-the-terminal

XFCE ROCKS !