Ubuntu Kurduktan Sonra Batarya Görmüyor

Başlatan bekonic, 12 Şubat 2015 - 16:15:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bekonic

Arkadaşlar merhaba,

Linux öğrenmek için, kullanmadığım netbookuma Windows yanında ubuntu kurdum. Ubuntu kurulumundan önce pil 1-2 saat gidiyordu. Şimdi şöyle bir sıkıntı var, netbook pil takılı değilmiş gibi davranıyor. Pilin simgesine geldiğimde "bilinmeyen" yazıyor. Aynı şekilde Windows'ta da pil %63 gösteriyor ama çekince kabloyu netbook direk kapanıyor.

Bir tavsiyeniz var mıdır?
(Not: Linux hiç bilmiyorum, adım adım çözümleri anlatabilirseniz sevinirim.)

furkankalkan

Pil bozulmuş olabilir mi ? Pili çıkarıp yeniden takın ve Windows'u öyle açın. Eğer %63 den fazla ilerlemiyorsa ve/veya fişi çıkartınca kapanıyorsa donanımsal bir sorun vardır muhtemelen. 
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

bekonic

Pilin bozulmuş olabileceği benim de aklıma geldi ama pek olası gelmiyor birden bozulması. Çıkarıp taktım sonuç değişmedi.

meda

Windows tarafında da pille ilgili sorun varsa donanımsal yani bozulmuşa benziyor ancak Ubuntu yerine Live olarak başka bir dağıtım ile de kontrol edebilirsiniz. Manjaro, Opensuse gibi.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"