adobe flash çökmesi

Başlatan gokanabi, 28 Ocak 2015 - 19:44:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokanabi

Arkadaşlar flash playerle ilgili problem yaşıyorum ilk defa 4 gün önce ubuntu yükledim.Genel olarak çok memnun kaldım.bide şu flash meselesi çözülse iyi olacak yardımlarınızı bekliyorum...

neynefes

Hangi tarayıcıda nasıl bir sıkıntı yaşıyorsunuz ve de ekran kartı sürücüleriniz doğru bir şekilde kurulu mu?

Ekran kartını kontrol edelim önce
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0

tefoski

" Çoğu YouTube videosu desteklenen tarayıcılarda
HTML5 kullanılarak oynatılır.
Tarayıcınız varsayılan olarak kullanmıyorsa
HTML5 oynatıcısının kullanılmasını isteyebilirsiniz." https://www.youtube.com/html5?hl=tr&gl=TR

BirDost

hsynblgn

iyi günler
sadece youtube de sorun yaşıyorsan
youtube videoları varsayılan olarak htlm5 ile oynatacakmış artık

http://shiftdelete.net/youtubeda-html5-donemi-basladi-57878

gokanabi

hayır you tube de hiçbir sorun yaşamıyorum facebook da oyun da problem oluyor ama bazılarını açıyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ocak 2015 - 17:11:23

chromium da açıyor fakat mozilla da çökme oluyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ocak 2015 - 15:51:26

Arkadaşlar yardım edermisiniz? Sorunum devam ediyor. Bir forum sitesinden bulup chromium auyguladım onda sorun yaşamıyorum fakat firefox da sorun yaşıyorum.

heartsmagic

Firefox ile özellikle sadece Facebook'ta sorun yaşıyorsun fazlaca yapılabilecek bir şey yok. Adobe ne yazık ki Linux tarafına desteği kesti, elde ne varsa onu kullanabiliyoruz. Bir de lütfederlerse güvenlik açıkları kapatılıyor. Ancak, Chrome ile güncel Flash kütüphaneleri gömülü olarak geliyor. Kısacası mümkünse Chrome kullanmaya devam et.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gokanabi

Teşekkür ederim,bilgi verdigin için.Fakat şöyle bir soruya da cevap bulamadım bende şu anda 32 bit yüklü,bunu 64 bit e yükseltebilirmiyim?Bir faydası olurmu sizce yükseltmenin.

heartsmagic

O geçişe yükseltme demeyelim de, mimari değişikliği diyelim. Ne yazık ki doğrudan mümkün değil, yeniden kurulum yapman gerekiyor. Fayda zarardan önce sisteminin bunu destekleyip desteklemediği meselesi var. 64bit bir işletim sistemi için 64bit destekli işlemciye sahip olman gerekiyor. Bellek boyutu gibi şeyler de işin içine giriyor biraz. Eğer 64bit destekli bir işlemciye sahipsen ve bellek boyutun 4GB bir şeyse geçmen güzel olabilir. Fakat, son kullanıcının hissedeceği tarzda bir iyileşme bekleme, fark etmesi çok zordur insanın. Çok yoğun ve ağır işlemler yapan uygulamalar kullanmıyorsan hiç fark edemezsin hatta diyebilirim.

Ancak, gün gelirde yeniden kurulum yapman gerekirse ve sistemin 64bit'i destekliyorsa kesinlikle 64bit'lik Ubuntu'yu kur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gokanabi