Efi grub2 Silinmiyor?

Başlatan metrixx02, 31 Aralık 2014 - 18:27:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metrixx02

arkadaşlar soyle bir sorunum var .leptopum efi destekliyor ve bios seçeneklerinde uefi açık.ubuntuyu windowsun yanına kurduktan sonra bi işlem sonrası unitye zarar verdim ve yeniden kurmak istedim .windowstan swap+ubuntu için ayrıdığm bolumu biçimlendirip temizledim fakat vbcd ,easyuefi gibi programlar yardımı ile ubuntu efi girdilerini siliyorum pcyi yeniden başlatınca hem bcd programında hemde ubuntu seçeneği boot menusunde geri geliyor .yani boot menusunden silinmiyor tikladığımda ise grub2 siyah ekranı geliyor .ne yaptıysam silemedim .her seferinde bunu temizlemek için windows uda silip yeniden kurmak zorunda kalıyorum YARDIM :(

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Hiç başıma gelmediği veya böyle bir sorunu görmediğim için sadece yönlendirme yapabilirim sanırım:
http://www.fixedbyvonnie.com/2013/12/how-to-repair-the-efi-bootloader-in-windows-8/

Bir şekilde EFI kısmını düzeltmen gerekiyor olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

metrixx02

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Aralık 2014 - 20:19:56
Hiç başıma gelmediği veya böyle bir sorunu görmediğim için sadece yönlendirme yapabilirim sanırım:
http://www.fixedbyvonnie.com/2013/12/how-to-repair-the-efi-bootloader-in-windows-8/

Bir şekilde EFI kısmını düzeltmen gerekiyor olabilir.
hocam hepsini denedim ama malesef her seferinde recovery atıyorum pcye bootloaderden ubuntu bilgisini silmek için .ancak soyle bir durum var efi sistem ve kurulum yapmasına rağmen bende grub ekranı neden geliyor ?.1 keresinde kurulum yaptığımda grub ekranı gelmiyordu ve daha hızlı açılıyordu ubuntu :S her yolu denedim ama ne yaptıysam bu girdiyi ne silebildim nede geçen seferki gibi kurulum yapabildim ....fikirlerinizi bekliyorum

heartsmagic

UEFI olsa da Grub geliyor diye biliyorum,i hatta sırf Grub'u düzeltmek için Boot-Repair kullanıyoruz zaten.
Sen Ubuntu'yu tekrar kurmak istiyor musun yoksa EFI'yi mi düzeltmek istiyorsun sadece?

metrixx02

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Aralık 2014 - 23:35:36
UEFI olsa da Grub geliyor diye biliyorum,i hatta sırf Grub'u düzeltmek için Boot-Repair kullanıyoruz zaten.
Sen Ubuntu'yu tekrar kurmak istiyor musun yoksa EFI'yi mi düzeltmek istiyorsun sadece?
mumkun ise ubuntuyu silince grub uda silmek istiyorum grub.efi girdisi yani .bios dan da silmek istiyorum

heartsmagic

İşte onun için de Windows tarafındaki temizleme meselelerine bakacaksın sanırım. UEFI konusu bana da uzak, ancak eski mantıkla MBR'yi Linux bölümlerini sildikten sonra temizlemek için Windows tarafından iş görülüyor. UEFI'de de benzer bir mantık yürüttüm kendimce ve sana verdiğim kaynağa ulaştım. Bulabileceğin bir sürü kaynaktan biridir o sanırım.