[Çözüldü]Windows 8 Yüklemek İstiyorum

Başlatan YöneticiBey, 02 Ocak 2015 - 10:47:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YöneticiBey

HP Pavilion G6 dizüstü bilgisayarım var, halihazırda win8 yüklü almıştım. Daha sonra Linux'a geçtim. Satın aldığımda win8 kurulum cd'si ve win8 key'i yoktu. Şimdi tekrar win8 yükleyip yanına Linux yükleyeceğim.

Bazı yerlerde win8 keyinin bilgisayarın içinde kayıtlı olduğunu ve kurulum esnasında sorun çıkarmayacağı yazıyor, doğru mudur? (Pilin altında "PCID:" yazan bir yer var, tam 25 rakam var aceba o olabilir mi? Win8 keylerinin harf-rakam karışık olması gerekiyor sanıyorum.

Win8 iso dosyasını nasıl elde edebilirim? Saçma sapan bir yerden indirmek istemiyorum.

hsynblgn

windows 8 deneme sürümü yazıp googlede arattığında microsftun kendi sitesinden deneme sürümünü mail adresi ile girip indirebiliyorsun

eğer kendi otomatik lisanslamazsa
alttaki key ile internet veya telefon yardımı ile lisansını yapabilirsin
iyi günler

YöneticiBey

İndiriyorum. İso dosyasını USB Kalıp Yazıcı ile flash belleğe yazdırsam sıkıntı çıkar mı?

hsynblgn

bende usb ye yazdırıyorum sıkıntı olmuyor kurulum yapabiliyorum

YöneticiBey

Winusb böyle bir hata verdi

Installation failed !
Exit code: 512
Log:
Formating device...
Mounting...
mount: blok aygıtı /home/mehmet/Masaüstü/9200.16384.WIN8_RTM.120725-1247_X64FRE_ENTERPRISE_EVAL_EN-US-HRM_CENA_X64FREE_EN-US_DV5.iso yazma korumalı, salt-okunur olarak bağlanıyor
Copying...
Installing grub...
Installing for x86_64-efi platform.
grub-install.real: hata: /media/winusb_target_1420198469_3568 doesn't look like an EFI partition.
.
Error occured !
Syncing...
/usr/bin/winusb: satır 78: 11442 Sonlandırıldı        while true; do
    sleep 0.05; echo 'pulse';
done
Cleaning...
/usr/bin/winusb: satır 78: 11570 Sonlandırıldı        while true; do
done
Umounting and removing '/media/winusb_iso_1420198469_3568'...
Umounting and removing '/media/winusb_target_1420198469_3568'...

Promethium

Servisten format cdsi talep etmeni öneririm ben casper marka laptopbumda format cdsi talep ettim 1 hafta sonra geldi format attım keyi otomatik tanıdı ayrıyetten bulduğun iso keye uygun olmalı misal benim laptop windows 8 single language olarak geldi tutup buna win8 pro kurarsam keyi kabul etmezdi.
  • Üretmeden tüketen millet, ezilmeye mahkum millettir.

hsynblgn

winusb yi şimdi bende indirdim usbye yazdırdım sorunsuz şekilde boot oluyor win 8 kurulum ekranı geliyor
sendeki sorun hakkında fazla bilgim yok   
winusb indirme link
64 bit        https://launchpad.net/~colingille/+archive/freshlight/+files/winusb_1.0.11+saucy1_amd64.deb
32 bit        https://launchpad.net/~colingille/+archive/freshlight/+files/winusb_1.0.11+saucy1_i386.deb

YöneticiBey

Ben uçbirimden yükledim, yüklerkende "grub"lu bişey gelmişti, ben o kısmı atladım. Bundan kaynaklı olabilir mi?

kaansef

Aslında size tavsiyem vereceğim adresten istediğiniz sürümün dosya ismini ve hash değerini alıp, herhangi bir yerden indirip, bu hash ile karşılaştırmak. Böylece hem elinizde orijinal format CD'si olur, hem de orijinal olduğundan emin olursunuz.

Link:

http://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/
# 28065

D@bbe

bence 3. millenium faciasını bazı oyunları oynamak için kuracaksan hata olur... :P;)

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

hsynblgn

iyi akşamlar
eğer zamanın varsa sistemine uygun winusb yi tekrar kur
iso yu usb ye yazdırmayı dene belki sorun olmaz

plazma

Ubuntuyu kurarken win8 recovery kısımlarını silmişmiydiniz bölümlendirmeyi nasıl yaptınız linuxe geçerken, Hp ninin o tarz bir dvd göndereceğini sanmıyorum bilgisayardaki yedekleri alıp servise gönderin onlar yüklesinler çünkü ilk açılışta dvd ye yedek almanız gerekiyor diyorlar, büyük ihtimalle single retial , singel language lisanstır o üzerinde kurulu gelen çokta efektif bir lisans değildir kullancıı için satıcı için güzelde bizim için kötü herneyse hocam dediğim gibi eğer o kısımlar gittiyse malesef yapacak birşey yok image recovery sini varmı HP ftp lerde yada destek sayfalarında ?

D@bbe

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

YöneticiBey

Alıntı yapılan: orion578Servisten format cdsi talep etmeni öneririm ben casper marka laptopbumda format cdsi talep ettim 1 hafta sonra geldi format attım keyi otomatik tanıdı ayrıyetten bulduğun iso keye uygun olmalı misal benim laptop windows 8 single language olarak geldi tutup buna win8 pro kurarsam keyi kabul etmezdi.
Vereceklerini sanmıyorum, ama bi' deneyim.

Alıntı yapılan: plazmaUbuntuyu kurarken win8 recovery kısımlarını silmişmiydiniz bölümlendirmeyi nasıl yaptınız linuxe geçerken, Hp ninin o tarz bir dvd göndereceğini sanmıyorum bilgisayardaki yedekleri alıp servise gönderin onlar yüklesinler çünkü ilk açılışta dvd ye yedek almanız gerekiyor diyorlar, büyük ihtimalle single retial , singel language lisanstır o üzerinde kurulu gelen çokta efektif bir lisans değildir kullancıı için satıcı için güzelde bizim için kötü herneyse hocam dediğim gibi eğer o kısımlar gittiyse malesef yapacak * bir şey yok image recovery sini varmı HP ftp lerde yada destek sayfalarında ?
Tekrar Windows'a döneceğimi düşünmediğim için "Windows'u sil ve kur" şeklinde olan seçeneği seçmiştim. Lisansın Single Language olduğundan eminim. HP Destekte aradım win7 buldum ama o da .exe halindeydi.

hsynblgn

selam yalpagan
win 8 Single Language ise sana mesaj attığım isoyu indirip dvd ye yazdırırsın
bilgisayarındaki key ile de lisansını yaparsın

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Ocak 2015 - 15:04:51

hp nin sitesinde ubuntu yükleyen biri için çözüm yanıtı vermişler ve ingilizce win 8 iso indirme linki vermişler
http://h30434.www3.hp.com/t5/Desktop-Operating-Systems-Software-Recovery/HP-Pavilion-g6-2301Ax-How-to-get-windows-8-Product-Key-if/td-p/4017448

YöneticiBey

Elimde 3 farklı iso var, henüz boot edemedim. Alttaki hatayı veriyor sürekli.

Installation failed !
Exit code: 512
Log:
Formating device...
Mounting...
mount: blok aygıtı /home/mehmet/Masaüstü/en_windows_8_x64_dvd_915440.iso yazma korumalı, salt-okunur olarak bağlanıyor
Copying...
Installing grub...
Installing for x86_64-efi platform.
grub-install.real: hata: /media/winusb_target_1420300168_26661 doesn't look like an EFI partition.
.
Error occured !
Syncing...
/usr/bin/winusb: satır 78:  2538 Sonlandırıldı        while true; do
done
Cleaning...
/usr/bin/winusb: satır 78:  2675 Sonlandırıldı        while true; do
done
Umounting and removing '/media/winusb_iso_1420300168_26661'...
Umounting and removing '/media/winusb_target_1420300168_26661'...

hsynblgn

neden hata veriyor bilmiyorum ama
en basiti Türkçe olanı dvd ye yazdırıp format atmak

YöneticiBey

Sonunda başardım. "Installation succeded !" yazısı çıktı. Aynı hatayı alan olursa diye çözümünü yazıyorum:

1- Uçbirimi açın.
2- gksu gedit /usr/bin/winusb
3- CTRL + F kullanarak "grub-install" aratın. (Tırnaklar olmadan)
4- Dizini,

grub-install --target=i386-pc --boot-directory="$partitionMountPath/boot" "$device"

bu şekilde değiştirin.

5- Yine terminalden, sudo apt-get install grub-pc-bin bu bende kurulu çıktı. Yine de yazayım dedim.

Şimdi kurmaya çalışacağım, işe yaramışsa etiketlerim.

Düzenleme: İşe yaradı.

heartsmagic

Geri bildirim ve çözüm için teşekkürler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.