mobil stajer duyurusu

Başlatan enesutku07, 01 Aralık 2014 - 19:47:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

enesutku07

Sayın arkadaşlar;
Günümüzde Linux camiası olarak androidi bilirsiniz. Pardus topluluk olarak gelişen dünyamıza ayak uydurarak ve milli bir işletim sistemi yazdık. Ancak bu yeterli olmadığı kanaatindeyim. Bizde çağın verdiği bilgi ve güçle bu işe atıldık. Siz değerli arkadaşlardan bu konuda kendine güvenen hevesli kişileri aramızda görmekten onur duyarız.
Bizler ki Atatürk'ün koymuş olduğu muasır medeniyet seviyesine çıkmak için çabalamaktayız.
Bu medeniyet ilimle, fenle olacak bir şeydir. Topluluğumuz olarak bu konuda hassas davranmaktayız.
İkinci bir husus bilgiyi kötü kullanmak isteyen kişilere karşı kendi çabalarımızla durmamız gerektiği inancıdır. Nasıl ki şirketler bu konuda kendi ürünleri için çalışmalar yapmakta. Kendilerine bağımlı olmaları konusunda adım atmaktalarsa bizlerde onlara karşı bir dur diyebilmeliyiz. İşte amacımız ve gayemizin tek şeyi budur.
kaynak : http://forum.pardus.net.tr/index.php?topic=2803.0

meda

Alıntı yapılan: enesutku07 - 01 Aralık 2014 - 19:47:36
Günümüzde Linux camiası olarak androidi bilirsiniz. Pardus topluluk olarak gelişen dünyamıza ayak uydurarak ve milli bir işletim sistemi yazdık.

Arkadaşım sen işletim sisteminin ne anlama geldiğinden emin misin bunu ilk önce bunu kendine sor. Linux bir çekirdektir. Bu çekirdeği siz veya sizler mi yazdınızda millileştirdiniz. Milli dediğiniz şey bir kaç yazılımsa bunu sistemin tamamına mal etmek biraz saçma olmuş.  Yeter artık bu kandırmacalar.   >:(

http://en.wikipedia.org/wiki/Linux
Linux (Listeni/ˈlɪnəks/ lin-uks[5][6] or, less frequently used, /ˈlaɪnəks/ lyn-uks)[6][7] is a Unix-like and mostly POSIX-compliant[8] computer operating system assembled under the model of free and open-source software development and distribution. The defining component of Linux is the Linux kernel,[9] an operating system kernel first released on 5 October 1991 by Linus Torvalds.[10][11] The Free Software Foundation uses the name GNU/Linux, which has led to some controversy.[12][13]

http://tr.wikipedia.org/wiki/Linux
Linux (telaffuz: Lin-uks), Unix'e fikirsel ve teknik anlamda atıfta bulunarak geliştirilmiş; açık kaynak kodlu, özgür ve ücretsiz bir işletim sistemi çekirdeğidir. Çekirdeğin kaynak kodları GNU Genel Kamu Lisansı çerçevesinde özgürce dağıtılabilir, değiştirilebilir ve kullanılabilir. Linux ismi ilk olarak Linus Torvalds tarafından yazılan ve 5 Ekim 1991 Linux 0.02 etiketiyle duyurusu yapılan[2], Linux çekirdeğinden gelmektedir. Linux'un Unix ile herhangi bir kod ortaklığı bulunmamaktadır yani Linux'un kodları sıfırdan başlanılarak yazılmıştır.

http://www.pardus.net.tr/nedir/
NEDİR?
Pardus Topluluk Sürümü Nedir?

Pardus Topluluk Sürümü, TÜBİTAK/ULAKBİM'den bağımsız olarak geliştirilen bir GNU/Linux dağıtımıdır. TÜBİTAK/ULAKBİM'den isim hakkı için izin alınmıştır.

Topluluk sürümü ile herkese hitap eden, kolay kurulan, çok dilli ve kendine özgü araçlara sahip bir dağıtım yapılması hedeflenmektedir. Çalışmalarda Debian GNU/Linux tabanlı Pardus Kurumsal sürümün alt yapısı kullanılmaktadır.

Ona kalırsa Manjaro-KDE neden milli dağıtım demiyor. KDE sürümü @tuliana, @cumali ... gibi arkadaşların katkılarıyla hazırlanıyor. Hatta bugün 0.8.11 sürüm duyurusu yapıldı. Bu da benim yalansız, kandırmaca olmadan reklamım olsun. ;D   
İnanmıyorsanız:   http://manjaro-tr.org/forum/index.php?topic=930.msg6363;topicseen#msg6363  ve  http://manjaro.org/2014/12/01/manjaro-0-8-11-released/
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ulupınar

Alıntı yapılan: meda - 01 Aralık 2014 - 20:35:43
Arkadaşım sen işletim sisteminin ne anlama geldiğinden emin misin bunu ilk önce bunu kendine sor. Linux bir çekirdektir. Bu çekirdeği siz veya sizler mi yazdınızda millileştirdiniz. Milli dediğiniz şey bir kaç yazılımsa bunu sistemin tamamına mal etmek biraz saçma olmuş.  Yeter artık bu kandırmacalar.

Sayın @meda uslubunuz hoş değil bence.

kötükurt

Linux insanlığın milli malıdır.
"Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir." İlber Ortaylı

ekremsenturk

Vatandaş, projeye katılmak isteyen varmı? diye sormuş, ve de gereksiz bir ekleme yapmış.

heartsmagic

Konunun yerini değiştirelim.

Yazı buraya aktaran arkadaşa ait olmadığı için tartışmayı burada sürdürmeyelim bence, hani üsteleyen olmazsa tabi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

enesutku07

konuyu kaldıralım. nasılsa herkes kendi sistemini projesini övmek ve diğerlerini yermek için açlışıyor. :D

rutku

Alıntı yapılan: enesutku07 - 08 Aralık 2014 - 23:40:37
konuyu kaldıralım. nasılsa herkes kendi sistemini projesini övmek ve diğerlerini yermek için açlışıyor. :D

Ufak ayak oyunları yaparak emek harcayan Pisi Linux geliştiricilerinin zahmetlerinin karşılıklarını boşa çıkartmayın. Aylardır saçma sapan mesajlarınıza bakıyor ve anlam veremiyorum. Çok taraflı davranarak sadece siz kaybedersiniz.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

if

Alıntı yapılan: enesutku07 - 01 Aralık 2014 - 19:47:36
sövseniz iyiydi :D aktardık yani. meda arkadaşa katılıyorum. aslında linux sistem gereksiz. bana bunu öğrettim.

@enesutku07, iletinin içini niye boşalttın? İletiyi eski haline geri çevirin.

enesutku07

tartışma yapmayalım. pisi linuxada değer veriyorum. orada da bu konuda iletim var. destek verilmedi. ben bu işi gönüllü olarak yapmak istedim. ancak linux için hiç şevkim kalmadı.

if

Ne tartışması? Forum kurallarına aykırı bir davranışta bulunuyorsun ve ben de senden bu davranışını düzeltmeni istiyorum.

enesutku07

Alıntı yapılan: if - 09 Aralık 2014 - 00:45:58
Ne tartışması? Forum kurallarına aykırı bir davranışta bulunuyorsun ve ben de senden bu davranışını düzeltmeni istiyorum.
yaptım ve konuyu kilitleyiniz.