[Çözüldü]Unity 15.04'te login ekranı geçişleri

Başlatan whirlybird, 16 Haziran 2015 - 19:51:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

whirlybird

Arkadaşlar merhaba,

Login ekranında şifre girerken kullanıcı hesabının sağ üst köşesinde minik ubuntu simgesi var, buna tıklayınca gnome vs. gibi masaüstü görünümlerine geçiş yapılabilmekte, bu ikonu ne şekilde yapabilirim? Yardımcı olabilecek arkadaşım var mı? Ubuntu unity 15.04 kullanmaktayım. Ubuntu ile yeni tanıştım sayılır o yüzden sorunun cevabını anlaşılır yazarsanız sevirim:)

Not: Eğer sorduğum sorunun benzeri başka bir konuda varsa şimdiden özür dilerim çok aradım ya da yanlış kelime ile aradım bulamadım.

heartsmagic

Ne şekilde yapabilirim derken? Soruyu anlayamadım :) Değiştirmek mi istiyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

whirlybird

Merhaba,

Kullanıcı seçerken parola girilen ekranda isminin hemen sağ üst kısmında küçük bir ubuntu simgesi var, ona tıklayınca farklı bir masaüstüne geçiş yapıyor sanırım, bir videoda izlemiştim. Eğer sakıncası videoyu paylaşıyorum, problem olursa kaldırabilirim.

00:55-01:10 arasında anlatmaya çalıştığım yer mevcuttur.
https://www.youtube.com/watch?v=UVixm1MUJGU

Bu şekilde yapılabilir mi?

if

@whirlybird, hangi simgeyi işaret ettiğinizi anladık da "...bu ikonu ne şekilde yapabilirim?" kısmı anlaşılmadı. Yapmak derken ne kast ediyorsunuz?

heartsmagic

Öncelikle, bu forumda "bağlantı verme yasağı" gibi bir durum kesinlikle yok, olmayacaktır da. Yasal olan ve bu platformla alakalı her bağlantı geçilebilir iletilere.

Sen başka masaüstleri mi denemek istiyorsun kısacası?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ketboga

@whirlybird, farklı bir masaüstümü kurmak istiyorsunuz yoksa başka bir emeliniz mi var tam olarak anlaşılmıyor yazdıklarınızdan, biraz daha aydınlatırsanız iyi olur.
Hiçbir canlı kendisinden daha yüce bir varlığa inanç duymadan ve itaat etmeden yaşamını sürdüremez. İnanç duyanlar bu yükten kurtulmak adına kendilerinden daha güçlü kişileri ararlar ve buna karşılık, bunu aradıkları o kişiler de inanç duyabilecekleri daha da güçlü kişileri ararlar. Ve İşte krallar böyle doğar... Ve işte Tanrılar böyle doğar.

whirlybird

Arkadaşlar hepinizden özür dilerim geç cevap verdiğim için,

Amacım: aynı kullanıcıdan istediğim zaman gnome istediğim zaman unity'den(videoda olduğu gibi) girmektir; veya öyle bir şey yapma imkanımız var mıdır?

mhmtkrktr

İkinci veya daha fazla masaüstü ortamı kurarsanız, bahsettiğiniz seçenekler otomatik olarak orada ki butonun altına gelecektir. Yani Unity varken  üzerine bir de Gnome 'u eklerseniz, o butonun altında her ikisini de ayrı ayrı seçebilirsiniz. Farklı masaüstü kurulumları için forumda ki ilgili konulardan yararlanabilirsiniz.

whirlybird

Tamamdır, lütfen konu üzerindeki bilgisizliğimi bağışlayın ne şekilde arayacağımıda şaşırmıştım. Aradığım cevabı buldum. Herkesin yardımları için teşekkür ederim.