Linux Mint hangi sürüm en iyisi

Başlatan eronis, 10 Haziran 2014 - 14:11:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eronis

Arkadaşlar Multiboot USB yapıyorum. Mint'de istiyorum. Eskiden petra kullandım (kullanamadım). Ama ubuntu, linux shell hakkında bir şeyler öğrendim artık. Linux Mint 17 mi yoksa Debian edition 2014 mı ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

meda

Bunu en iyi deneyerek öğrenmen gerek. ''Mint 17 daha iyidir'' desem. Donanımla pek uyum sağlamaz. Sorunlar yaşarsan.O zaman bana söyleyeceklerin neler olur kim bilir. Bu tür düşünceyi Debian Edition ile ilgili yürütebilirsin.

Debian tabanlı olan biraz daha deneyimli kullanıcılara hitap eder.Tepki süreleri falan daha iyi olduğu söylenir ama yine burada kullanıcı olarak iş sana düşüyor iki dağıtımıda 10-20 gün gibi zaman aralıklarında deneyip fikir elde etmen sana fayda sağlar.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

eronis

17 x64 cinnamon indiriyorum. belki cinnamon biraz kasar ama o zamanda gnome classic kullanırım.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

mario35

yeni  sürüm cinnamon 17  ama  her  zaman  64  bit  tavsiyedir