Video Izlerken Ortaya Cikan Bozukluk ve Klavye Sorunu

Başlatan Huanzeng, 03 Aralık 2014 - 17:45:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Huanzeng

Merhabalar ubuntu ailesine yeni katilmis bulunmaktayim hic tereddut etmeden windowsu silip ubuntuya gectim donanim ozelliklerim ust derece oldugu halde windowsta bilgisayarimin dustugu hallere katlanamadim ve ubuntuya gecmis bulunmaktayim. iki tane sorunum var ve konu fazlaligi olmasin diye iki sorunuma tek konu acmayi uygun gordum. yardimci olursaniz cok sevinecegim.
1) Youtube ve muadili video sitelerinde video izlerken videolar duzgun yuklenmiyor sesler cizirtili ve kopuk cikiyor video duzgun goruntulenmiyor ayni sorun hdd icerisinde bulunan videolar icindede gecerli.
1) icin cozum arayislarim: flash yukledim olmadi vlc player yukledim olmadi yuklemeleri yaptiktan rebootta yaptim bir turlu cozemedim.

2)wiki ve forumda aradim klavyem ingilizce olarak kaliyor bir turlu Turkce klavyeye gecemiyorum ingilizce klavyeye aliskin degilim Turkce karakter sorunlari yasiyorum ve noktalama isaretlerinin yerleri degisik bu konuda cok ama cok buyuk sikintilarim var. internette cogu sitedeki cozum onerilerine baktim fakat nafile ne yaptiysam Turkce klavyeye gecemedim.

Isletim Sistemi:Ubuntu 14.10
simdiden yardimlariniz icin cok tesekkur ederim esenlikler dilerim.
Öd tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş.

turkerataturk

ekran kartın nedir ? driver yüklü mü ?

klavye, sistem ayarları/kalavye/metin girişi,,,  ayarlarından sanırım
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

heartsmagic

Merhabalar, hoş geldin.

1. Şu başlıktaki çıktıları kod etiketi içinde aktar lütfen:
http://kb.ubuntu-tr.net/ekran-komutlari
Kod etiketi: http://kb.ubuntu-tr.net/kodetiketi

2. Klavye ayarlarını aç, Türkçeyi sil, sonra tekrar ekle ve etkin yerleşim olarak Türkçeyi seç.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.