Ubuntu server 12.04 üzerinde Vesta CP syslog sorunu

Başlatan skyyldz, 31 Ekim 2014 - 16:32:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skyyldz

Merhabalar,
Ubuntu Server 12.04 64 bit üzerinde vestacp hosting yönetim paneli kurdum. Bir sorunum var. hiç bir hosting olmamasına rağmen load 2-3 seniyelerinde. syslogd -c5 işlemi ise 3 tane bulunmakta ve işlemciyi oldukça fazla kullanmakta. bunu nasıl çözebiliriz acaba? işlem listesi ve kullanımı ektedir.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

İlk soru: Sistem güncel mi?
İkinci soru: Sunucudaki çekirdek sürümü nedir?

Eski çekirdeklerde görülebilen bir sorun, sistemi tamamen güncelle ve çekirdek değiştirebiliyorsan en güncel olan çekirdekle yoluna devam et.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

skyyldz

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Kasım 2014 - 00:28:51
İlk soru: Sistem güncel mi?
İkinci soru: Sunucudaki çekirdek sürümü nedir?

Eski çekirdeklerde görülebilen bir sorun, sistemi tamamen güncelle ve çekirdek değiştirebiliyorsan en güncel olan çekirdekle yoluna devam et.
Evet VPS güncel.

VPS nin işletim sistemi ayrıntısı
Ubuntu 12.04.5 LTS (GNU/Linux 2.6.32-042stab093.5 x86_64)

VPS nin çekirdeğini ubuntu desktop ta kullandığım 3.16 ya nasıl çıkartabilirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Kasım 2014 - 20:23:17

Turnkey forumlarında bunun için bir çözüm buldum. 
# service rsyslog stop
# sed -i -e 's/^\$ModLoad imklog/#\$ModLoad imklog/g' /etc/rsyslog.conf
# service rsyslog start
Bu komutları uygulayınca şuan load 0 da. Bu çözümü uygulamanın kötü bir yanı olabilir mi?

if

Alıntı Yapimklog

Kernel logging. To include kernel log messages, you need to do
    $ModLoad imklog

Please note that the klogd daemon is no longer necessary and consequently no longer provided by the rsyslog package.
[1]

[1] http://linux.die.net/man/5/rsyslog.conf

heartsmagic

Farklı bir yolla çözmüşsün sorununu o da güzel bir durum. Çekirdek meselesi sanallaştırma teknolojisine göre değişiyor biraz. Örneğin OpenVZ gibi bir şey kullanıyorsa sistem senin değiştirme imkânın yok. Fakat KVM gibi bir şey mevcutsa yapabilirsin. O da VPS'yi aldığın yere göre değişebilir. Özel çekirdek sağlıyor olabilirler, sen elle en güncel çekirdeği alıp varsa arayüz vs. oradan çekirdeği değiştirebilirsin. Ya da ne bileyim belki son işlenen çekirdeğe göre yeniden başlangıçta kendiliğinden kullanmaya başlar. Net bir şey söylemek zor yani.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.