[Çözüldü] Clamav Antivirus

Başlatan xyz.abc, 26 Ekim 2014 - 15:14:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xyz.abc

Bugün virüs taraması yapayım dedim. Clamav kurdum. Derin tarama yaptım. Çıkan sonuç ağzımı açık bıraktı.Arasam bu kadar virüs bulamam. Bu kadar yanlış sonuç bulamaz heralde. Güvenlik duvarı da kullanıyorum. Bu nedir açıklayacak olan var mı?

matrax_41

Yakın zamanda kullanmadım ama 20 mb boyutundan büyük dosyaları tehdit olarak gösteriyordu. Benzer bir durum olabilir. O kadar virüsü windowsta bile bulamazsın.

plazma

exe olmayan bir sistemde birde çok garip bir sonuç çıktısı olmuş gerçekten.

Altaylardan_Gelen_Atlı

konu kısa süre önce gündemdeydi kısaca linki incelemenizi önereceğim ;

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=45227.0

birde unutmadan sürümü eski imzalar güncel değil bende kullanıyorum 14.10 üzerinde

verdiğim linke clam tk yeni sürüm göreselini eklemiştim

saygılar
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

xyz.abc

Teşekkürler @Mr.AsLanturk Deniyeceğim.Yazılım merkezinde o sürüm mevcuttu bende onu indirmiştim.

ekremsenturk

Bulunan tehditler yazıyor olması, mutlaka Linux'a zarar verir anlamına gelmez. ClamTK Windows virüslerini bulmuş olabilir. İnternet'ten indirdiğin dosyalar ile bulaşmış olabilirler. Geçmişe bakarsan, buluna dosyalar hakkında bilgi edinebilirsin. 

Ben de şimdi taradım ve 3 adet tehdit bulundu. Konumları Firefox geçmişi içincde bulunuyor. Karantinaya aldım. Muhtemelen internet geçmişi bilgisi toplayan yazılımlar. 1 ay önce de tarama yapmıştım ve benzer bir şey bulunamamıştı.

Ozmo

xyz.abc

Teşekkürler sürüm güncelleyince 3 virüs buldu

heartsmagic

Nedir o bulduğu şeyler? Normal değil sistemlerde virüs olması, az diye geçmeyelim bence. PUA meselesi mi yoksa yine?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xyz.abc

PUA meselesini daha önce okumuştum.O değil. Windows tarafında buldu. Alışma sürecinde olduğum için daha windows duruyor.