TP-LİNK WN725N

Başlatan damnthedevil, 05 Ağustos 2014 - 18:00:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

damnthedevil

Merhabalar netbooka tavsiye üzerine bu işletim sistemini kurdum çok yavaş bir netbookum vardı ama tanımadığım bir işletim sistemi kullandığım için hüsran yaşadım ayrıca işletim sistemi ingilizce ve wireless alıcımı kullanamadığım için internete giremiyorum Wireless alıcım TP-Link tl-wn725n nasıl kurabilirim elimde driver yok Teşekkürler.
NOT: ubuntu sürümüm 9.10 netbook remix

neynefes

Hocam sürüm çok eski. Hâlâ netbook sürümü çıkıyor mu bilmiyorum ama sıkıntılarınız büyük ihtimalle bu sebepten kaynaklanıyor. Size tavsiyem xubuntu ve lubuntu kullanmanız. Kaynak tüketimi azdır bu iki dağıtımın.

sem

Söylendiği üzere eğer işletim sistemi yanında sürümü de tavsiye üzerine kurduysanız yanlış bir yönlendirme olmuş. Bu sürümden sonra çıkan sürümlerin dahi desteği bitmiş durumda. Güncel bir sürüm ama özellikle neyfes'in önerdiği gibi kaynak tüketimi az olan dağıtımlara yönelmeniz faydalı olabilir.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

elviskilli

Ama yine de TL-WN725N 'nin bir sürücüsü , kurulumu var mı? Yani güncel bir dağıtım kurmakla cihazı hemen tanıyacak mı?

neynefes

Alıntı yapılan: elviskilli - 14 Ekim 2014 - 19:10:30
Ama yine de TL-WN725N 'nin bir sürücüsü , kurulumu var mı? Yani güncel bir dağıtım kurmakla cihazı hemen tanıyacak mı?

Garantisi yok ama güncel bir dağıtımı kurmak elbette yararlı olacaktır.

elviskilli

Esasında wireless alıcısı olan dizüstü bilgisayarlarda bu harici cihazın ne gibi bir faydası var peki ?

neynefes

Alıntı yapılan: elviskilli - 15 Ekim 2014 - 22:07:08
Esasında wireless alıcısı olan dizüstü bilgisayarlarda bu harici cihazın ne gibi bir faydası var peki ?

Yeni donanımlar yeni cihazlarla daha uyumlu çalışıyor. Yeni bir bilgisayara sahipseniz çok ta gerekli değil bu harici alıcılar.

elviskilli

"Yeni bir bilgisayara sahipseniz çok ta gerekli değil bu harici alıcılar."

Benim de öğrenmek istediğim buydu aslında. Teşekkürler.