Siyah ekran sorunu

Başlatan umutgs, 29 Eylül 2014 - 21:48:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

umutgs

Free dos notebook a usb den ubuntu 14.04 LTS yükledim 2 -3 hafta sorunsuz şekilde kullanılıyordu ne olduysa ondan sonra pc yi açarken direk siyah ekranda kalıyor sonrası hiçbir şey yapılamıyor fakat usb yi takıp yeniden başlatıp  sorunsuz şekilde açılıyor, çalışırken usb yi de çıkartılınca da halen ubuntu kullanıyor. Bunda sorun nedir, Bu başlangış sorunu nasıl çözeblilirim.

heartsmagic

Durduk yere olmaması lazım, güncelleme oldu mu sistemde?
Grafik kartı nedir, sürücüleri kurulu muydu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

umutgs

Grafik kartı: Intel HD 4000 DDR3. ubuntu kurulumdan sonra hiçbir kurulum yapmadım, halbuki sorunsuz kullanıyordu, yalnız her başlatmada usb yi takmak zorunda kalıyorum bunu çözemedim.
Güncellemeyi ekran sorunundan sonra güncelleme oldu,fakat gene bir degişen olmadı.

heartsmagic

umutgs

ubuntu ıso dosyasını yazdırdığım usb. universal programıyla

mozhan

konuk hesabı kapatmaya calıştın mı bi metin belgesi düzenleyerek ? Buna benzer bir sorun yaşamıştım bende alakası nedir bilmiyorum ama live usb ile geri metin belgesini düzelttim normale dönmüştü.
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

umutgs

Geri metin belgesi nedir yani ne yapmam lazım, nasıl yapabilirim

heartsmagic

Kablo ile internete bağlanma şansın var mı?

umutgs

Evet kabloyla baglanabilirim.

burk

@umutgs sistemde grub kuruluysa bir önceki çekirdek sürümü ile açmayı dene lütfen.

umutgs

ubuntu da grub kurulu degil, kurmadan sorun çözülemez mi ?
sıfırdan grub kurulumu nasıl yapılabilir, hangi başlığı takip etmem gerekiyor tabi ubuntu da yeniyiz o yüzden.

alorak

Sorununuz GRUB'un USB'ye kurulmuş olması. Benim de başıma gelmişti. Çözüm olarak başka bir disk bölümünüz varsa oraya grub kurarak bu sorunu aşabilirsiniz. Yani en basit anlamıyla 10 GB'lık bir disk alanınız varsa daha önceden ayrılmış biçimde oraya yeni bir ubuntu kurarak ama son kısımdaki grub kurulumu ayarına dikkat ederek kurarsanız sorun çözülecektir. Kurulmuş bir ubuntu üzerine grub kurulumu sisteme zarar verir mi bilemeyeceğim. Ama püf nokta kurulumda en son kısımdaki grub nereye kurulacak kısmı.
özgürlük için

heartsmagic

Sorun Grub sorunu ise forumdaki "Yeniden Grub2 kurulumu" başlığı ile kendisi kök sistemin kurulu olduğu diskin başına kurulabilir rahatlıkla.