[Çözüldü] OKULAR pdf görüntüleme programında seçili alanı kopyalama sorunu

Başlatan zerrebey, 25 Eylül 2014 - 20:52:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zerrebey

Merhabalar..
Okular isimli pdf görüntüleme programını epey zamandır kullanıyorum.. Ancak son zamanlarda oluşan seçili alanı kopyalama sorunu ile karşı karşıyayım.
Pdf bir dosyadan seçili alanı kopyalama özelliğinden ötürü kullandığım okular seçili alanı seçtikten sonra seçili alan belirteç çizgisi aşağı doğru kendi kendine kayıyor. İstediğim seçili alanı seçip kopyalama yapamıyorum.
Bu konuda aynı işlevi yapabilecek bir programı yazılım merkezinde pek göremedim.. Sorunun çözümünün yanı sıra , aynı kopyalayabilme  işlevli alternatif yazılım varsa eğer buradan belirtirseniz de sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Eylül 2014 - 21:38:53

-Sistemi tamamen güncelledim.
-Ayarlardan performans ayarını değiştirdim DEFAULT ayarladım.
-CPU kullanım ayarını değiştirdim.
düzeldi..
Teşekkürler.
SEÇİLİ ALAN KOPYA ÖZELLİĞİ OLAN ALTERNATİF PROGRAM BELİRTEBİLİRSENİZ SEVİNİRİM. ZİRA AKSİ DURUMLARDA İYİ OLUR

heartsmagic

Seçili alanı ekran görüntüsü olarak kopyalamaktan mı bahsediyoruz burada?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zerrebey

Evet dosyayı açtıktan sonra herhangi bir ekran görüntüsü alma programı kullanmadan, bir yazı ya da resmi mause ile seçip sağa tıkladığımızda text olarak seç ya da image olarak seç kopyala seçenekleri var okular adlı programda.. Bu  pdf kaynaklardan istediğimiz kısmı seçip kişisel bazı çalışmalar ve eğitim materyalleri oluşturmak için gerekli oluyor.

mendirec

@zerrebey, aynı işlev için Ubuntu Yazılım Merkezi'nde denemediğim program kalmadı. En son Okular'ı bulmuştum. Bildiğim kadarıyla, dediğiniz işlevi Okular kadar kolay yapan program yok. Ya da Ubuntu'da kurulu gelen Ekran Görüntüsü programı kullanabilir ama dediğim gibi Okular kadar hızlı ve kolay olmaz.

furkankalkan

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

heartsmagic

Ne yazık ki ben de dönüp dolaşıp Okular'a geçmiştim zamanında. KDE tarafından kullandığım yegane uygulama da kendisidir. Resim olarak kopyalayan başka bir uygulama var mı bilmiyorum, ben daha çok işlevselliği ve başarımı için kendisine geçmiştim. Diğer tüm uygulamalardan üç beş gömlek daha yukarıda bence kendisi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.