[Cözüldü]8.10 sonrası acılıs problemi

Başlatan btermeli, 01 Kasım 2008 - 20:13:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

btermeli

selamlar,

8.04'den 8.10 yukseltme yaptım. Onceden sadece skypeda problemlerim vardı, dunden itibaren ubuntu acılmıyor bile. Sırası ile kırmızı, mavi, yesil, siyah  ve gri renkler gelip duruyor. Eger fare ile birkac kez tıklarsam, login sayfası geliyor. Eger normal giris denersem, onceki oturum 15 snden az surede kapanmıs, bu bir yukleme hatası olabilir diye geveliyor. Aynı yerden sessions degistirip, "failsafe gnome" dersem bu sefer, duzgun acılıyor ve bu modda startup scriptlerini atladık o yuzden duzgun calıstı, sorunun kaynagı startup scriptleri diyor.
Bu startup scriptleri nasıl düzeltebilirim, fikri olan varsa tesekkurler?

Birde yukseltme degil de sıfır yukleme yapsam bu hatalar yıne olur mu? Yoksa direkt 8.04 mu yukleyim geri?
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

ciwans

Yükseltmeler sonrası bazı problemlerin devam ettiğini veya yeni problerin oluştuğunu forumdaki bazı konularda okumuştum. Ben 8.10.u baştan kurdum bazı problemlerden kurtuldum. Sıfırdan yükseltmenizi öneririm
Adresinde yokluğunu kıyamet bilerek, Sadece susarak özlüyorum seni, Hiç tanımadan ne garip...

tufan scothbrite

Tekrar sıfırdan yüklemek zor gelmeyecekse bence denemelisin. O zaman bütün sorunların düzelecektir.

heartsmagic

Genelde yeni arkadaşlar yükseltme esnasında olan hataları gözden kaçırabiliyorlar. Arada belki bir paket kurulmamıştır da (ya da güncellenmemiş) sizler farkında değilsinizdir. Bu nedenle güncellemeler biraz daha risklidir. Eğer her şeyin sorunsuz olduğunu düşünüyorsanız bir iki gün sonra sistemi tekrar güncellemeyi deneyin. Sorun yine devam ediyorsa ve işiniz aceleyse sıfırdan temiz bir kurulum tavsiye edilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mccaner

arkadaşlar 8.10 hayaliyle baya bir gün saydım. fakat daha ben kuruluma bile başlamadan okuduğum yorumlar beni endişelendirdi.ve çıkışıının ikinci günü programı yükseltmek ten korktum ve sıfırdan kurmak istedim. başladım fakat sistemi kur dedikten sonra çıkan o ekran şerit devamlı sağa sola hareklet eden bar en az 200 tur yaptıktan sonra ekranda hiç durmaksızın akan yazılar öyleki okuyamadım bile. ve sonunda ekran kartının kullanılamadığını haber veren ve kurulumun iptal edileceğini söyleyen bbir mesaj. ok e basmaktan başka çare vermiyordu saten. ve kullandığım ekran kartıda basit bir onboard intel. bu nedemek oluyor. oysaki daha gelmeden verilen haberlerde 8.10 için artık sürücü sorunu yok her nevi donanımla %90 a varan uyumluluk sö konusuydu.
neyse ben artık vazgeçtim. saten yükseltme yapmaya çalıştığımda da bilmediğim bir takım sorunlar verdi ve bunaldım. ben bir son kullanıcıyım. yani o kadar yazılım bilgim ve deneyimim yok. bu sebeble hardy ile beraberiz hiç değilse sorunsuz denecek kadar az sorunla gidiyor. o kaar kadı kızında da olur diyerek kabulleniyoruz onuda. benim sorum soruda sayılmaz ya mazur görün. 8.04 ü tekrardan daha sonra bulabileceğm yerler varmı. ve birde bu son sürüm değilde birkaç sürüm önceki kernellere nasıl güncelleyebilirim.sanırım şuan *.*.*24 tü bunun 22 veya 23 olanlarına.zira en son sürüm kernel hardyi çıldırttı.
teşekkürler. sanırım konu dışı oldu ama. :)

btermeli

yanıtlar icin tesekkurler,

ben geri 8.04 kurdum, hazır adam olmustu onunla devam edelim :)
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

ciwans

Alıntı yapılan: btermeli - 02 Kasım 2008 - 16:53:44
ben geri 8.04 kurdum, hazır adam olmustu onunla devam edelim :)
bence pes etmemelisiniz  ;) 8.04 zaten adam olmuş sıra 8.10 da
Adresinde yokluğunu kıyamet bilerek, Sadece susarak özlüyorum seni, Hiç tanımadan ne garip...