ubuntu yüklerken hdd secimi ???

Başlatan platonix, 06 Aralık 2008 - 21:33:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

platonix

selam arkadaslar

ubuntunun son surumunu yukleyicem ve su anda 250 gb lik hdd de eski ubuntu surumu ve win xp yuklu
ben son surumu yuklerken bi turlu eski ubuntunun pldugu bolume format attirim yenisini yuklemeyi basaramadim :( genelde yeni bir bolum yapip oraya kuruyor

ubuntu yuklu olan eski bolume format atip nasil oraya her hangi bir bolumlendirme yapmadan yeni ubuntuyu kurabilirim ?

ilgi ve yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

erginemr

Bunu yapmak için, Wiki belgesindeki 7 adımdan itibaren:
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Kurulum#7._Ad.C4.B1m

elle bölümlemeyi seçip, mevcut disk bölümünü gösterip, bağlanacak bölüm olarak kök dizini (/) göstermeniz ve formatla seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

platonix

Alıntı yapılan: erginemr - 06 Aralık 2008 - 21:42:40
Bunu yapmak için, Wiki belgesindeki 7 adımdan itibaren:
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Kurulum#7._Ad.C4.B1m

elle bölümlemeyi seçip, mevcut disk bölümünü gösterip, bağlanacak bölüm olarak kök dizini (/) göstermeniz ve formatla seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

---> bağlanacak bölüm olarak kök dizini (/) göstermeniz

yukaridaki olayi anlamadim neye gore nasil bu kok dizi8ni gisterecez ?????????????????

erginemr

Oradaki şu resimde:
Resim-1
bağlama noktası olarak kök (/) alanı gösterilmiş.

Bir sonrakinde de:
Resim-2
kök alanı ile birlikte swap alanı da bulunuyor.

Sizin yapmanız gereken, eski Ubuntu bölümünü seçmek, bağlama noktası olarak / göstermek, swap alanı olarak da, eski Ubuntu kurulu iken muhtemelen oluşturulmuş olan mevcut swap alanını seçmek...

platonix

Alıntı yapılan: erginemr - 09 Aralık 2008 - 23:04:56
Oradaki şu resimde:

bağlama noktası olarak kök (/) alanı gösterilmiş.

Bir sonrakinde de:

kök alanı ile birlikte swap alanı da bulunuyor.

Sizin yapmanız gereken, eski Ubuntu bölümünü seçmek, bağlama noktası olarak / göstermek, swap alanı olarak da, eski Ubuntu kurulu iken muhtemelen oluşturulmuş olan mevcut swap alanını seçmek...
cok sagol 64 bit indiriyorum simdi deniyicem