Debian kurulumdan sonra hata verdi (Siyah Ekran)

Başlatan S3CT0R, 03 Eylül 2014 - 04:21:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

S3CT0R

Merhaba, Packard Bell marka dizüstü bilgisayara kurmuş olduğum debian linux dağıtımının kurulumundan sonra sıkıntı yaşadım emin olmak için 2 defa yeniden kurdum..
Açılış tuşuna bastığımda olanlar aynen şöyle; grub ekranı gelmeden hemen önce "error: efidisk read error" diye bir yazı ile karşılaşıyorum ve hemen ardından grub boot ekranı geliyor sonrasında enter tuşuma basıp boot ediyorum fakat ekran siyah olarak kalıyor hiçbir konsol yok.. giriş ekranı dahi yok.. simsiyah.. yardım edebilir misiniz bana ?

heartsmagic

UEFI var mı makinede, Debian için kurulumu bu yönde inceledin mi?
Açılış için nomodeset parametresi denenebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

S3CT0R

Evet bios üzerinden baktığımda gördüm, var.Devamında ne yapmam gerekiyor ?

Düzenleme: Peki bunu hangi yolla nasıl deneyeceğim ? Önümde komut satırından eser yok :) Yükleme medyası vasıtasıyla mı grub üzerinden falan mı ? Yardımcı olur musunuz ?

Düzenleme 2: Sanırım cevabımı buldum, grub üzerinden e ile editlenip c ile grub konsoluna erişebiliyorum eğer yanlış yolda değilsem burada uyguluyacağım demek oluyor.. Peki ama ne yazarak, nasıl ? Siz sorumu görüp cevabını yazana kadar bulursam *bir şeyler deneyeceğim yoksa sizin cevabınızı bekliyorum..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Eylül 2014 - 16:18:25

Çözümü hala bekliyorum :) (Güncelleme)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Eylül 2014 - 22:30:04

Problem çözüldü.. Teşekkür ederim.. (Şuanlık geçici çözüm olarak; Bios üzerinde UEFİ MOD üzerinden değilde  Legacy Mod ile kurulum yapılırsa problem çıkmıyor,daha sonradan bu sorunun komple çözüleceğine inanıyorum..)