ZoırinOs 8 64 Bit (Ubuntu 13.10 temelli) kurdum, hiçbir işleme izin yok, Operasy

Başlatan ruhan, 11 Mart 2014 - 10:54:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ruhan

ZorinOs 8 ubuntu temelli linux kullanıyorum, yeni çıkan versiyonları her zaman ne değişiklik var diye kurarım, ZorinOs 8 kurdum, problemsiz kuruldu, ancak;
1.  bilgisayar Guest olarak açılıyor ve ben kullanıcı hesabı ekleme istiyorum, izin yok- uyarısıyla karşlaşıyorum
2. Hiçbir program çalışmıyor, bilgisayar masaüstü, intel i5 core 3.00 GHz
3. Bilgisayarda zorin 7, ubuntu temelli 13.04 kurulu, onun yanına kurdum. Bir de win 7 var, eskiden beri mevcut
4. Bilgi olsun diye ekliyorum, uyutma modunda windowsu hiç kapatmadım.
5. Güncelleme yapmak istedim, ingilizce izin verilemdiğini yazdı ve 2 gündür, beklemedeyim, bu sitenizi arattım, çözüm önerilerini yapmak istedim ama girilmiyor ki.
6. Kurtama kipiyle açtım, ancak masmavi bir ekran belirdi ve takıldı.

Problem budur.

heartsmagic

Konuyu doğru bölüme taşıyorum.

Kurulum hangi ISO kalıbından yapıldı? md5 bütünlüğü tamam mıydı? Kurulum yaparken sana kullanıcı ekletmedi mi?
Kurtarma kipi denilen yerde normal şartlar altında grafiksel bir öge olmamalı, mavi ekran dediğin şey nasıl bir şey?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ruhan

Zorin OS 8 64 bit ISO kalibiyla kuruldu
MD5 kontrolu yapilmadi Ancak notbooka ayni sistemi kurdum
Kurtarma kipinin butun seceneklerini denedim olmadi
Windows uyuma seceneginin secili olup olmadigini da kontrol ettim
olmadi
Yalniz bir ayrinti makinede Zorin 6 Ubuntu 12.04 LTS temelli-ikincisi Zorin 7.1 ubuntu 13.04 temelli ve windows 7 kuruludur.
Bilgi icin bunu ekledim

heartsmagic

ruhan

hayır eklemedi
Sol köşede guest yazıyor,
Bunun üzerine tıklayıp, kullanıcı değiştirmek istedim, rutin işlem geliyor şifre soruyor, giriyorum ama, gene köşede guest çıkıyor, çok yol denedim,  olmadı.
Notbook da ilk önce böyle oldu, usb linux u live usb extract ile yapmıştım, yukarıdaki aynı hata çıktı, bu sefer aynı iso yu windows ta universal usb ile kurdum, burada dağıtımı kendisi direkt sordu yani Zorin Os 8 buldu ve usb yi hazırladım, ve notbook ta kuruldu, aynısını desktop intel  i5 4 ram 500 GB sata sabit diskli bilgisayarda yapamadım, bunu yaparken, win 7 açılışı da bozuldu, yani grub çalışıyor, win 7 açılmıyor, bereket zorin 7.1 çalışıyor yani sizin anlayacağınız durum bu. 

heartsmagic

Ortada bir yanlışlık var o zaman, hiçbir normal sürüm kullanıcı ekletmeden iş yapmaz. Varsa kurtarma kipi falan oradan girilip bir şeyler denenebilir belki.

ruhan

Kurtarma kipi işe yaramıyor, kullanıcı ekle yapıyorum normal yoldan gene Guest konumuna düşüyor, anlamadım gitti, 14.04 temelli zorin i beklemekten başka çare yok galiba, sağolun avsiyeler için arkadaşlara teşekkürler

D@bbe

bug olmasın o? Pisi Linux'ta vardı kurulumda kullanıcı ekleyip başlatınca kullanıcı hesapları uçuyordu... root şifresi bile yok oluyordu... linux komutlarından bir arama yap komutla ekle...
http://www.harunseker.org/2011/10/linux-kullanc-ve-grup-islemleri.html

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

Kanuni

Üç gündür Zorin Os 8 kurmaya çalışıyorum lakin kuramıyorum. Live ile sorun yok fakat iş kuruluma gelince "Kullanıcı Oluşturuluyor" kısmında kalıyor. Tam 1,5 saat beklememe rağmen ilerleme yok. 32 bit sürümünde de durum aynı. Kurulumu USB ve DVD ile denedim olmadı.

Windows'un kendi yakma işlemi ile + Nero Smart 7 ile + Linux USB yazdırma programları ile denedim sorun aynı.

Artık Zorin'den vazgeçtim.

(Daha önce aynı bilgisayara Pardus, Mint, Debian, Fedora, Ubuntu yüklemeleri yapıldı. Sorunsuz çalıştırıldı.)