[Çözüldü] Debian kurma problemi

Başlatan erkin0007, 31 Temmuz 2014 - 14:50:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erkin0007

merhaba
debian-7.6.0-amd64-netinst.iso adlı dosyayı indirdim.işlemci intel ve 2 gb ram var.daha sonra ram alacağım için 64 bit olsun istedim.Flash belleği Ext4 olarak biçimlendirdikden sonra boş diske debian kurdum. Pc yi açtığımda  boot ayarı yapılmasına rağmen  edilecek bir cihaz seçin diyordu. Sonra tekrar bootable yaptım bu sefer flash belleği fat yaptım gene aynısı oldu ntfs yapıp denedim bu sefer açıldığında sol üstte bi imleç çıktı öyle kaldı.Şimdi nasıl yapıcam bilmiyorum kafam iyice karıştı. Flash belleğin dosya sistemi ne olmalı. Hdd yi diğer linuxumda ne olarak formatlayıp tekrar kurayım?

amon-ra

Merhaba,
indiriğin kalıbın uzantısını .img yaptıktan sonra Win32DiskImager programı ile sorunsuz bir şekilde belleğe yazdırabilirsin (işlemleri windows üzerinden yaptığını varsayıyorum).

Uzantıyı değiştirmek için herhangi bir dönüştürücü program kullanmana gerek yok. .iso uzantısını silip .img yazman yeterli olacaktır.

erkin0007

teşekkürler cevabınız için.sorunu hallettim.grub ön yükleyici problemi olmuş biyeri yanlış tiklemişim kurarken

heartsmagic

Çözülen konularımız için: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.