[Çözüldü] Kernel hatası

Başlatan eronis, 19 Temmuz 2014 - 16:41:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eronis

https://imageshack.com/i/p2d599dbj

Bu hata linux tarihine geçer. Arkadaşlar bu hata normal google chrome u açtım. Arka pencerede youtube açıktı. Diğer pencerede ise naruto izliyordum. Bir anda bu ekran geldi. Elementary de daha önce hiç hata almadım diye elementary e geri geçtim ama şimdi de kernel hatası alıyorum. Bu yazılımsal mı donanımsal mı ben bile bilmiyorum inanın. Ram ler den şüpheleniyorum açıkçası.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

plazma

Sistem hiç bir şekilde açılmıyor mu hocam güvenli kip/kurtarma modu da dahil ?

eronis

Sistem açılmıyor değil. Açılıyor ama çalışırken hata veriyor. Şimdi farkettim ki 20-30 MB lık bir güncelleme varmış yapmadığım. 1-2 gün deneyecem sistemi böyle. Eğer hata almazsam oldu demektir. Eğer yine hata alırsam (özellikle internette iken yada minecraft oynarken hata alıyorum) ramlerden şüphelencem.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

heartsmagic

İnternette dediğin video izlerken ise bence grafik kartı sürücülerinden de şüphelen. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eronis

Ati hd 3470 ekran kartım. Benim korktuğum şu; güncellenen kernel benim ki kadar eski bir ekran kartını ya desteklemiyorsa ? Sonuçta 9 sene öncesinin makinesi.

heartsmagic

Öyle bir şey olmaz, açık kaynaklı sürücülerin senin kartına desteği devam ediyor. Fakat sahipli sürücüleri kuramazsın. Bu durumda benim teori şimdilik çöküyor, fakat internet dediğin video ise ve minecraft da düşünüldüğünde akla grafik kartı geliyordu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eronis

güncelleme yaptım. yarına kadar hata almazsam sorun çözüldü diye işaretleyecem.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Temmuz 2014 - 15:45:57

Sorunum çözüldü. Sanırım sudo apt-get upgrade komutu kerneli versiyonunu yüklememiş. software update'i açınca 3 kez upgrade komutuyla indiremediğim şeyler çıktı ne hikmetse hepsi de kernel updatesi.