Centos Sopcast İle Stream Yapmak

Başlatan DuzceLy, 03 Temmuz 2014 - 17:57:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DuzceLy

Centos'a sopcast kurdum ama nasıl yayın yapılıyor bilmşyorum yardımcı olurmusunuz ?

komut satırına ./sp-sc-auth yazıyoruz ve aşşağıdakileri doldurmamız gerekiyor bunu bilen varmı nasıl çalıştığını ?

./sp-sc [-TpI] [-b ipaddr] [-u username:password] [-n out:total] <sop://url> <localport> <playerport>

bu koyu yerlere neler gelicek bilen varmı ?

heartsmagic

Bir şey gelmesi şart mı? Buradan bakınca bir şey anlamak güç.

./sp-sc
./sp-sc -help
./sp-sc --help

gibi şeyleri denedin mi?

Ayrıca örnek:
sp-sc sop://211.152.34.35:3912/6002 8908 8909
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=154454&p=1742997#post1742997

Her şeye ihtiyacın yok gibi. Yayın yapılan adres, kanal numarası, sunucu ve oynatıcı tarafında senin belirleyeceğin portlardan ibaret.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

DuzceLy

peki bu verdiğinde kullanıcı adı ve şifreni nereye giricez bu paylaştığım yerleri doldormamız gerekmiyormu ? helpler çalışmıyor. işte ./sp-sc-auth  yazınca bilgilendirme yapıyor onuda yukarıya yazdım

Şimdi sopcastta 3912 dediği sopcastın kendi yayın portu
172980 gibi olan senin almış olduğun üyeliğin id adresi

ipadresi:8001 gibi olan kaynağın adresi yani yayın ordan gelicek sopcast üyeliğine gönderiliecek

sop://broker.sopcast.com:3912/172980  olarakta izlenecek. bunu oraya dönüştüremedim :)

birde 8902 v.s gibide portlar var onlar nereyegirilecek :S baya bi kaşırık bu.

./sp-sc [-TpI] [-b ipaddr] [-u username:password] [-n out:total] sop://broker.sopcast.com:3912/172980 3912 8902  burda local 3912 olması gerek player portta 8902 olması gerek.

şimdi ipadres bölümünede kaynağın portuyla beraber adresini girsek user pass da girsek bu total ve Tpı olan yerlere ne gelicek hiçbi döküğmanda yok hep eski var.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Temmuz 2014 - 17:03:46

buda çalışmıyor :S

heartsmagic

Sadece şu kısmı ekleyip denedin mi?
-u username:password

Sopcast'ten anlamam, fakat 3912 kanal numarası ise onu port olarak kullanman gerekmiyor. En son girilen iki parametre portlar işte. İlki sunucuda kullanılan diğeri de oynatıcı yani istemciler için olan port büyük ihtimalle. Buradan bakınca öyle görünüyor.

DuzceLy

Olay bu arkadaşlar ;

./sp-sc-auth sop://broker.sopcast.com:3912/148248 3908 8902  > /dev/null &

yanlız bu sadece localde sizin belirlediğiniz porta aktarıyo mesela burda localip:8902 portuna  sop://broker.sopcast.com:3912/148248 buradaki yayını aktarıyo ama benim istediğim bu değil :S ben tam tersini yapmak sitiyorum sanırım başka bişey indirmemiz gerek " ./sp-sc-auth " bununla olmuyor galiba.

heartsmagic

Tam olarak ne istediğini anlamadım.

DuzceLy

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Temmuz 2014 - 02:51:58
Tam olarak ne istediğini anlamadım.

Aslında yukarıda belirttim benim istediğim herhangi bir iptv kaynağından sopcasta yayın göndermek ve gönderdiğim sopcast adresindenden herkese izletmek.

heartsmagic

Sopcast hakkında hiçbir bilgim yok desem yeridir. Benim şu yukarıdaki örnekten anladığım olay şudur: Bir sunucun var, bir de sopcast bağlantısı var. O bağlantıdan yayını çekip belirli bir porttan yayımlıyorsun. İnsanlar da istemcileriyle izliyor.

Cevabından yola çıkarak, IP TV kaynağı nerede? Sopcast'e yayın göndermek ne demek? Bu kurcaladığın sunucu olayın neresinde bulunuyor?

DuzceLy

bu yukarıda bahsettiğim dediğim gibi varolan bir sopcast yayınını sunucuya indiriyon diyelim benim istediğim sunucudan oraya yollamak :) bunun daha linux için olanını görmedim :D nasıl yapılıyor acaba

heartsmagic

Olmayan bir şeyin uygulamasını mı soruyorsun burada? Windows tarafı için örnek nerede?

DuzceLy

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Temmuz 2014 - 01:43:34
Olmayan bir şeyin uygulamasını mı soruyorsun burada? Windows tarafı için örnek nerede?

İyide amaç zaten benim istediğimi gerçekleştirmek sopcast bunun için var ve diğer stream sistemleri :) olmayan bir şeyi nasıl yapabilirizki yani :P

Burda linux için bişeyler anlatmış ama bu yukarıda gerçekleştirmiş olduğumuz şeyi anlatıyo galiba

http://www.youtube.com/watch?v=Dm7cFjhzgHo

Bu Windows için olanı

http://vimeo.com/47616856  12:30 dan sonra anlatıyo.

heartsmagic

http://www.sopcast.com/docs/so.html
Sadece Windows görünüyor ancak tarih 2008. Söylediğim gibi, Linux tarafında bir yöntemi varsa bakıp anlamaya çalışırız. Öteki türlü olmayan (bilmiyorum olup olmadığını) bir şeyi bulmak ayrı bir olay.

DuzceLy

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Temmuz 2014 - 04:37:39
http://www.sopcast.com/docs/so.html
Sadece Windows görünüyor ancak tarih 2008. Söylediğim gibi, Linux tarafında bir yöntemi varsa bakıp anlamaya çalışırız. Öteki türlü olmayan (bilmiyorum olup olmadığını) bir şeyi bulmak ayrı bir olay.

Ama aslında linux içinde program şeklinde olanıda vermişler ama sanırım kurulmuyor

https://code.google.com/p/sopcast-player/

bu verilmiş aslında ama çalıştıramadım.

Vermiş oldukları program olan bu aslında ama nasıl kurulur bilmiyorum

heartsmagic

Anlattığın şeyle gösterdiğin şey aynı değil ki? Burada örnek verdiğin şey oynatıcı. Sen diyorsun ki "Ben sopcast üzerinden kendi yayınımı yapmak istiyorum". Ben de diyorum ki, öyle bir şeyi göremedim Linux üzerinde, varsa örneği anlatımı okuyup aktarmaya çalışırız.

Öteki türlü Linux sunucu üzerinde bir Sopcast yayınını alıp, belirli bir porttan başka bir yere aktarmak gayet basit. 

DuzceLy

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Temmuz 2014 - 22:14:25
Anlattığın şeyle gösterdiğin şey aynı değil ki? Burada örnek verdiğin şey oynatıcı. Sen diyorsun ki "Ben sopcast üzerinden kendi yayınımı yapmak istiyorum". Ben de diyorum ki, öyle bir şeyi göremedim Linux üzerinde, varsa örneği anlatımı okuyup aktarmaya çalışırız.

Öteki türlü Linux sunucu üzerinde bir Sopcast yayınını alıp, belirli bir porttan başka bir yere aktarmak gayet basit.

Evet bende bir anlatım göremedim sanırım ama saçma mantıken sonuçta windows için olan şey neden linuxa olmasın sitesinde download diye seçenek var neyse şimdilik bekleyelim. Ancak bu yukarıda attığım şey sanki var gibi aynı zamanda :d