[Çözüldü] error no such partition grub rescue

Başlatan metot1, 30 Haziran 2014 - 19:46:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metot1

İyi gunler. 1 hafta once lenovo z510 4702mq islemcili bilgisayar aldim. Bilgisayara 10gbluk yer acip ubuntu yukledim. Normalde win8.1 vardi
Sonra biostan windosa geri cekmek icin kurcalamalar yaptim. Sonra "error no such partition grub rescue" hatasi veriyor. Hicbir sekilde boot menusune giremiyorum. Format da atamiyorum flash veya cdden. Lutfen cok acil yardim daha bi hafta olmadi alali.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

metot1

Tam hatirlamiyorum ama UEFI falan olmasi lzim

if

@metot1, ne yapmak istediğinizi anlayamadım. Ubuntu'yu tamamen kaldırmak mı istiyorsunuz?

metot1

Evet. Bilgisayar acilmiyor ki bu hata hep. Nasil kaldircam? Ayrica insmod normal olayi da ise yaramiyo.

bytan

Bios'ta boot sıralaman nasıl? Kurulum cd'si ile yeni kuruluma geçememenin sebebi ne? Normal şartlarda, kurulu işletim sistemi olmasa dahi, boot sıralamasıyla kurulum uygulamasına açabilmen gerekiyor.

Normal şartlarda bu hatayı bios üzerindeki değişiklikler sonrasında elde etmemiş olman lazım. Windows içinden de bölüm temizlemiş olabilir misin?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

metot1

Hocam boot menusu hic acilmiyor. Yapmisimdir olabilir. Garantiye yollicam sanirim

heartsmagic

Garantiden önce bir Ubuntu CD'si ile sistemi açıp (dene diyerek) şu çıktıyı buraya geçer misin?
sudo fdisk -l

Ayrıca, ilk iletinde CD'den falan "format" atamıyorum demişsin. Neden bir önyükleme CD'si sistemi açamıyor? Nedir yani aldığın hata ya da yaşadığın sıkıntı?

metot1

Hocam sistem acilmiyor yani sudo komutu falan islemiyor
Cd flash win,ubuntu farketme hicbir turlu işlemiyor. Hep bu hata cikiyor baska bisi yok. Boot menusu de acilmiyor. Kitlendim kaldim.

heartsmagic

O zaman sorun sistemden bağımsız bir şeydir. Senin bir şekilde BIOS'a girip işlem yapman lazım. Markaya göre BIOS kısayolu değişkenlik gösterir, Google'dan yardım alıp BIOS'a girmeye bak sen.

metot1

Malesef hiçbir sekilde olmuyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Temmuz 2014 - 18:26:57

Biosa eristim recoverye girdim su hata cikiyor acil yardim. http://www.dosya.tc/server32/ri4cqR/IMG_20140703_180124.jpg.html

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Temmuz 2014 - 18:34:06

Simdi de acilirken bu ekran var.
http://s3.dosya.tc/server25/MsPlry/IMG_20140703_182914.jpg.html

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Temmuz 2014 - 18:42:17

Automatic repair couldnt repair your pc. Log file:C/windows/system32/Logfiles/Srt/SrtTrail.txt.  boyle hta cikariyo lutfen yardim format atmadan duzeltelim sunu

bytan

Bios'a girebildiğine göre canlı cd ile senden yukarıda istenen komutu uygulayıp çıktısını buraya aktarabilirsin. Ayrıca yine win cd'si ile mbr kaydını düzenlemeye çalışabilirsin. Google üzerinde bir çok anlatımı var; örneğin:

http://www.redmondpie.com/how-to-fix-windows-8-mbr-master-boot-record/
http://www.techspot.com/guides/630-windows-8-boot-fix/

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

metot1

RESET PC diyerek hallettim sonunda. Cok sağolun tamamdir bilgisyaar sorunsuz on numara calisiyor :)

bytan

PF @ ST