[Çözüldü] Flash disk biçimlendirme

Başlatan Anizm, 12 Haziran 2014 - 08:39:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Anizm

Arkadaşlar flash'ımda görünürde dosya yok ama gizli dosya var .Trash-1000 adında bir dosya var gizli,içerisinde sildiğim dosyalar var,bu arada sistemimin çöp'ünde de flashı takınca bu dosyanın içindekiler çıkıyor ama silemiyorum  :'(

4 gb flash ama bu .Trash-1000 dışında dosya olmamasına rağmen yer yok :( Biçimlendirip iso dosyayı yazdıracaktım gparted ile ayır diyorum flasha 1 saat neredeyse öyle ayırmaya çalışıyor  :'(

Dosya atabiliyorum ama hala.

Forumda da arama yaptım böyle bir sorun göremedim :(

siberoloji

.Trash-1000 klasörü birşeyi sildiğiniz an oluşturulur ve içierisine silinen dosyaların yer bilgisi yazılır. Klasöre sağ tıklayıp yetkilere ve sahiplerin kimlker olduğuna bakın. Sonra klasöre sağ tıklayıp bu klasörü çöpe gönderin veya Shift+Delete ile kalıcı olarak silmeye çalışın.

Anizm

Zaten dediklerinizi daha önceden yaptım,hiç bir şey olmuyor çöpe taşı bölümü de aktif değil

siberoloji

cd /media/flashınadresi/
sudo rm -rf .Trash-1000

Anizm

İlk verdiğiniz çıktı hata verdi böyle bir dosya veya dizin yok diye  cd /media/dev/sdf1/

İkinci verdiğiniz kod ise ne hata verdi ne de çıktı

siberoloji

flashın adresi öyle değil ki.
ls /media/kullanıcıadınız/
bu komut ile media klasörü altında kullanıcı adınız altındaki cihazları görebilirsiniz.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Anizm

UUI'mış flashın adı,

cd /media/UUI/ yine hata verdi,böyle bir dosya yok :(

Yanlış yapmamışımdır umarım :D

siberoloji

/media sonrasında kullanıcı adınızı da yazmanız gerekiyor.
:)

Anizm

Uğraşların için çok teşekkür ederim ama seçke menüsünden disklere girdim ordan flashın adını değiştirdim ayır dedim ayırmadı hata verdi tekrar denedim yine ayırmadı :D Bende doğruca biçimlendir dedim sonra dosya sistemini düzenle diyip gücü kestim tekrar taktığımda nasıl olduysa o gizli çöp dosyası silinmiş  :))

Emeklerin için teşekkür ederim :)

siberoloji