Otomatik süzme sonrası satır sayısı

Başlatan alpaygunes, 29 Nisan 2014 - 20:03:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alpaygunes

Merhaba

Libre Office Calg da otomatik süzme yapınca listede kalan satır sayısını nasıl öğrene bilirim. Sayfanın altındaki adres satırında çıkar diye bekledim ama yok.

Teşekkürler

plazma

Hesap tablosu işvleri var hocam :https://help.libreoffice.org/Calc/Spreadsheet_Functions/tr   satırsay işlevi var otomatik süzme ile onu birleştirebilirmisiniz belki o zaman istediğiniz olabilir

cagriemer

Merhaba,

subtotal fonksiyonunu kullanabilirsiniz bu islem icin. Diyelim A1:B30 arasinda tablonuz. Ilk satirda da tablo basliklari var. A satirina gore suzme yapip kalan satir sayisini almak istediginizde ornegin A35'e su fonksiyonu yazabilirsiniz.

=subtotal(2,A2:A30)

Fonksiyondaki 2 belirttigimiz aralikta bulunan oge sayisini donduruyor. Toplam, maksimum vb. degerler de dondurebilirsiniz. Detayli bilgi icin subtotal fonksiyonunun yardimina goz gezdirebilirsiniz.

alpaygunes

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Ama ne yalan söyleyeyim şaşırdım. Sonucu süzme işleminden sonra bir yerde gözükecek şekilde yapmamışlar ki ?

if

@alpaygunes, @cagriemer'in verdiği fonksiyon işinizi gördü mü?

alpaygunes

Denemedim hocam. Çünkü  bir işlev kullanmadan bunu yapmanın yolunu araştırıyordum.  Sanıyorum işlev kullanmak zorundayız.

if

@alpaygunes, istediğiniz özellik sanırım Excel'de bulunuyor. Libreoffice'e eklenmemiş olabilir. Bu durumda eklenmesini istemek gerek.

alpaygunes

Neden eklemediklerini inanın merake diyorum.Çok basit olduğunu düşündüğüm bir özelik bu.Özelikle excel den geçenlerin aradığı bu tür özeliklerin eklenmesi kullanıcıların kafasındaki oluşabilecek olumsuz düşünceleri giderecektir diye düşünüyorum.

if

@alpaygunes, her özelliği geliştiriciler öngörüp ekleyemez. Bazen kullanıcılar talep eder ve eklenir. Bir de geliştiricilerin her sürüm için tamamlamak istedikleri özellikler vardır. Bildiğim LibreOffice son bir kaç sürümdür OpenOffice'den aldığı eski kodlardan kurtulup neredeyse yeniden yazılıyor.

alpaygunes

Hocam biraz geç oldu ama mesajınızı yeni gördüm. İlginiz için teşekkürler.

if

Rica ederim. @cagriemer'in önerisiyle işinizi hallettiniz mi?