NxClient ile uzak Ubuntu masaüstünden Windows yazıcısını kullanma.

Başlatan slhdvc, 02 Haziran 2014 - 14:04:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

slhdvc

Selamun Aleyküm Ubuntu-tr. Daha önce şu https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=40138.0 başlık altında oluşturduğum uzak masaüstüme yazdırma servisi kurmaya çalışıyorum. Nxclient programının ayarlarını şu şekilde yaptım,

Fakat uzak masaüstüne bağlandığımda şöyle bir sayfa ile karşılaşıyorum,

Raw seçeneğinide seçsem, Download (Cups)'da desem Choose driver for label printer yazısı kalıyor öylece. Acaba sisteme uzaktan bağlıyım diyemi bu sorunu yaşıyorum ?

if

Aleykümselam @slhdvc. Bu yazıcının marka ve modeli nedir? lsusb ile öğrenebilme şansınız var mı? Böylece bir udev kuralı oluşturabiliriz yazıcının üretici markası ile.

slhdvc

Aslında tanıtmaya çalıştığım yazıcı deneme amaçlı bir barkod yazıcı, Argox Os serisi bir yazıcı. Nxclient yazılımının yeni versiyonunu indirdim ve onunla servera bağlantı kurmaya çalıştım ama başarılı olamadım. Yapmak istediğim şey uzak masaüstünde kaydedeceğim bir pdf i yerel masaüstüme almak. Bu şekilde daha kolay olacağı düşüncesindeyim çünkü sisteme farklı yerlerden bağlanacak 10 kişi var ve 10 farklı yazıcı olacak. Bütün yazıcıların tel tek ayarlamalarını yapmak çok mantıklı gelmiyor bana. Çok basit bir biçimde servera erişim sağlayan bir kullanıcının istediği bir pdf dosyasını kendi bilgisayarına almasını sağlayabilirsem oda işimizi görür.
Eski kullandığım nxclient versiyonu 3.5.0.9
Yeni deneme yaptığım nxclient versiyonu ise 4.2.23_1
Arkadaşlar acaba server kurarken yüklediğim nx versiyonunudamı güncellemem gerekiyor ?

if

Aldığınız hata varsa araştırabiliriz. NX sunucuyu'da güncelleyip deneyin. Bunu test ortamında yapmanız iyi olur. Var olan düzeni bozmuş olmazsınız.