[Çözüldü] Masaüstü Gelmiyor

Başlatan unpredict, 29 Mayıs 2014 - 19:20:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unpredict

Merhaba arkadaşlar ubuntu 14.04 kurdum normal kullanıyordum sonra compiz in ayarlama programını kurdum bi kaç ayardan sonra ön tanımlı ayarlara geri dön dedim bilgisayar kitlendi tekrar başlattıktan sonra kullanıcı adım geliyor şifreyi giriyorum masaüstü geliyor sağ tık menüsü gözüküyor bir tek nasıl düzeltebilirim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Mayıs 2014, 19:33:32

Konu hakkında bilgisi olan yokmu?

siberoloji

Merhaba,
DİKKAT:
Alt+Ctrl+F7 ile geri gelebilirsiniz...Önce bunu ifade edelim.
Mevcut durumda masaüstünde iken Alt+Ctrl+F2 ile siyah ekrana geçebiliyor musunuz?
Geçiyorsanız, orada kullanıcı adı ve parola ile oturum açın, sonra;
unity --reset-icons
komutunu yürütüp Ctrl+Alt+F7 ile geri dönüp masaüstüne bakın. Geri gelmediyse, tekrar Ctrl+Alt+F2 ile siyah ekrana geçin. Alttaki komutları yürütüp oturumu kapatıp açın.
sudo apt-get install dconf-tools
dconf reset -f /org/compiz/
logout
Ctrl+Alt+F7
Sonuç?

unpredict

Dostum siyah ekrana gelir üstteki unity reseti yaptım bi kaç bişey yazdı en son compiz (core) - Info:Starting plugin:regex yazısında kaldı yeni komut beklemiyor hala işlem devam ediyor gözüküyor

dconf reset -f /org/compiz/
Bu komuttada error cannot autolaunch D-Bus without X11 $DISPLAY yazıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Mayıs 2014 - 21:03:23

Dostum sorun çözüldü masaüstü gelmiyordu sadece sağ tık geliyordu yeni klasör açıp içine girip terminali buldum unity  --reset-icons komutunu girince düzeldi

heartsmagic

Çözülen konularımız için: cozuldukonusu

Ayrıca şunu söylemeden geçemeyeceğim, hiçbir forumdan 12 dk. içinde cevap beklenmemeli.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

siberoloji

Dostum sevindim.
Compiz in böyle huyları vardır.