[Çözüldü] tuşların görevlerini değiştirme

Başlatan bloody76, 17 Mayıs 2014 - 15:28:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bloody76

Merhaba, laptopda ç ve . (nokta) tuşları çalışmıyor. Ikı tuş için klavyede kullanmak ıstemıyorum. Laptopun espirisi kaçacak o zaman. Bu sorunu wındows keyboardmaps dıye program ıle çözdüm. Ama Ubuntu'da buna benzer program bulamadım. Bana bu Konuda yardımcı olabilir misiniz.
Msi Cx 640
İ52410M 2.3
Gt520m+Intel Hd 3000

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bloody76

Turkce klavye ile english klavyede key codelari farkli degil mi? Bunu nasil ayirt edebilirim. Arayuz olsa daha saglikli olur. Kurcalayip sistemi bozmak istemiyorum.

Zaten klavyeyi english'e cevirdim. Windowstada bu boyle. Istedigim sadece nokta isaretinin  yumusak g harfine bastigimda cikmasi.
Msi Cx 640
İ52410M 2.3
Gt520m+Intel Hd 3000

heartsmagic

Bazı tuşlar için farklı olacaktır ama sen hangi yerleşimde kullanıyorsan onunla deneyeceksin oradaki anlatımı. Sistemi bozacak bir şey yok, istediğin işlemi yapıp ilgili dosyayı oluşturup işleyeceksin orada anlatıldığı gibi. En kötü çalışmaz ya da yanlış çalışır o da bir dosya silmeye ya da işlediğin yerden kaldırmaya bakar. Sen anlatımı anladın mı esas mesele o.

Arayüz sağlayan bir şey aradım ama inan bulamadım. İhtiyaç var esasında böyle bir şeye. Ya ben bulamadım ya da cidden çok kıyıda köşede kalmış bir yerlerde uygulamalar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bloody76

Klavyeyi inglizceye cevirdim ve sitedeki yonlendirmeler ile sorunumu gecici ve yarim yamalak cozdum. Zaten windowstada bu seklide kullaniyorum. Hem windowsta hemde ubuntuda turkce klavyeyi secip islem yapmak istedigimde klavyedeki diger tuslarda degisti. Ornegin ş harfinde hic bir islem yapmadigim halde ö harfi cikmaya baslamasi gibi. Ayrica dediginiz gibi bende cok aradim ama bulamadim arayuzlu program. Son care buraya yazmak oldu. Tesekkur ederim.  Yeni klavye gelene kadar boyle idare edecegiz ne yapalim. 
Msi Cx 640
İ52410M 2.3
Gt520m+Intel Hd 3000

if