[Çözüldü] Sadce harici ekranı kullanmak isityorum.

Başlatan gokhanbilgin, 07 Mayıs 2014 - 12:13:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanbilgin

Merhabalar arkadaşlar. Ubuntu ile yeni tanışıyorum. Onu öğrenmeye çalışıyorum. Çok hoşuma gitti hem sade hem görsellik anlamında iyi hemde çok hızlı. Fakat sanırım acemiliğimden kaynaklanıyor bazı şeyleri anlayamadım tam olarak. Bİlgisayarda sürekli film izleyen birisiyim. Ve genelde film izlerken bilgisayarı hdmi ile tv ye bağlar tv den izlerim. Ubuntu televizyonu gördü 1920X1080p çalıştırdı hatta sesi 5.1 kanal televizyona iletti. Çok şaşırdım görünce. Fakat bir sorun var hani windowsta vardırya çoğalt genişlet sadece harici ekran vs. Ben bu ayarları yapamadım. Ubuntu sürekli genişlet modunda çalışıyor ve 2 masaüstüm varmış gibi davranıyor. Benim istediğim film izlerken sadece 2. ekran çalışssın. Laptopun ekranı kapansın. Bunu ekran ayarlarında baya kurcalamama rağmen bulamadım. Büyük bir ihtimalle gözden kaçırdım. Nasıl yapabilirim ? Şimdiden teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Mayıs 2014 - 13:59:28

Boşuna uğraşmışışım f4 f4 kısayolulya çoğatl genişet yapılabiliyormuş  ;D konu çözüldü  ;D

heartsmagic

Çözülen konularımız için: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.