Ses sürücüsü bozuldu. Ses yok.

Başlatan gokhanbilgin, 07 Mayıs 2014 - 16:53:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanbilgin

Arkadaşlar merhabalar tam herşeyi yoluna koyduk derken başıma bir de bu çıktı. Ses laptobun dahili hoparlölrlerinden bira boğuk geliyor diye pulse audio equalizeri yükledim. gayet sorunsuzdu. Equalizer ayarımıda yaptım rahatça. Daha sonra film izlemek için bilgisayara tv ye hdmi ile bağladım. Ses ayarlarından ses çıkışını hdmi a verdim. Ses tvden geldi yine sorun yoktu. Fakat windowsta işim vardı ona geçitm 5 dakikalığına daha sonra ubuntuyu açtım. Farkettimki ses çıkışı yok cihazda. Durum çubuğundaki hoparlör simgesi kaybolmuştu. Ses ayarlarına girdiğimde çıkış aygıtlarında hiç bir cihaz gözükmüyor.

Ses kartım realtek hd audio ses kartı. Nasıl düzeltebilirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Mayıs 2014 - 17:09:40

Şİmdide saçma bir şekilde choromedeki sesleri duyabiliyorum. Ama sesi kısıp açamıyorum.

burak öztürk

İlginçtir geçenlerde masaüstü bilgisayarım için satın aldığım PCI ses kartını Windows7 tanıyamamış ve beraberinde gelen sürücüsü de kurulmamak için inat etmişti. Açıkçası W7 yi çok seyrek kullandığım için uğraşmadım. Ubuntu da alsamixer komutuyla ilgili ses kartını seçip yoluma devam etmiştim.

gokhanbilgin

çareyi ubuntuya format atmakta buldum zaten çok fazla uygulama vs yüklememiştim. dosylarım windows/ubuntu ortak dosyası olan d sürücüsünde duruyor. hem 80 gb ayırmıştım ubuntuya düşünüdümde çok bu alan. 50 gb olarak değiştirdim. şimdi sorun yok