[Çözüldü] Ubuntu 14.04 - Radeon HD 4890 sürücü kurulumu

Başlatan pwl, 07 Mayıs 2014 - 20:18:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pwl

Merhaba,

Birkaç gün önce 14.04 kurdum.

Şu başlıkta bazı çıktılar istenmiş, topladığım çıktıları aşağıdaki *bağlantıda paylaştım.

http://paste.ubuntu.com/7411549/

Güncel ati radeon sürücüsünü kurmam için yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi akşamlar.

heartsmagic

14.04 için o karta sürücü bulamazsın zira ATI desteğini kesti. 13.10 sürümüne kadar eski bir PPA ile yola devam edilebiliyordu:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=37653.0

Fakat artık 13.10 ve daha güncel sürümlerde o sürücüler de kullanılamıyor. Kısacası artık 2xxx-4xxx serisi kartlar da X serisi kartların durumuna gelmiş oldu. Açık kaynak sürücülerle yola devam etmen gerekiyor.

Not: İleride birisi çıkar da sürücüleri yamalayıp hem 13.10 hem de 14.04 için paketlerse bilemem.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

pwl

o kadar eskidi demek kullandığım ekran kartı :D

neyse yapacak * bir şey yok, zaten ekran kartımı değiştirmeyi düşünüyordum. nvidia'larda ki son durum nedir ? almayı düşündüğüm kart nvidia gtx 780 ti olacak. Oyun amaçlı alıyorum windowsta oynamak için ubuntu da olacak ayrı bir partition'da.

"Açık kaynak sürücülerle yola devam etmen gerekiyor. " bunu tam olarak nasıl yapacağım ilgili bağlantıya yönlendirebilir misiniz ? Ya da komutları yazabilir misiniz ?

şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Nvidia ve ATI için güncel sürücülerde sorun yok, tabi belirli modellere has sorunlar varsa bilemem. Fakat söylediğim gibi iki firma da güncel sürücüleri sağlıyorlar.
Açık kaynaklı sürücüleri kullanmak için yapman gereken bir şey yok, şu an kullandığın sürücü ta kendisi zaten.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.