Speakychat tabanlı sitelere giremiyorum

Başlatan mesenger_86, 01 Mayıs 2014 - 09:06:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mesenger_86

Windows 8 üzerinden Virtualbox ile Ubuntu kullanmaktayım. Windows ile çalışan "speakychat.exe" dosyasını Ubuntu'nun "Wine windows program loader" eklentisiyle sorunsuz bir şekilde kurdum. Tabii kurulum sırasında herhangi bir sorun çıkmasın diye firefox tarayıcısındaki tüm pencereleri kapattım; fakat kurmama rağmen sohbet odalarına giriş yapamadım tekrar benden ilk resimdeki gibi "speakychat" dosyasını indirmemi istediği sayfa karşıladı. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

plazma

firefoxuda wine ile kurup onun üstünden çalıştırmanız lazım.

mesenger_86

Dediğiniz gibi Firefox'u da .exe dosyası olarak indirip Wine ile denedim değişen bir şey olmadı.

if

@mesenger_86, şunu[1] uyguladınız mı? Bu "regsys" denilen şey Windows'taki "regedit" adlı şey ise regedit komutuyla ulaşabilirsiniz.
[1] http://www.speakychat.com/plugin.php

mesenger_86

Yok uygulamadım. Ubuntuda kayıt defterinde  birtakım değişiklikler mi yapmam gerek ya da siteden indirdiğimiz "voice.js" dosyasını bir yere mi kopyalamam gerekiyor?

plazma

/modules/voice/ dizinine kopyalayın varsa eskisinin üzerine yazın diye belirtmişler sitesinde.

mesenger_86

Sanırım sorun Virtualbox (sanal işletim sistemi) ile ilgili...  Windows 7'yi ve Windows XP'yi Virtualbox ile çalıştırıp denedim google chrome da eklenti yüklenemedi hatası, internet explorer'da ise girdiğim her sitede "you" ban iletisini aldım.

En sağlıklı yöntem Ubuntuyu virtualboxsız diske yükleyip denemek olacak. Yardım ve önerileriniz için teşekkür ederim.

canosayan

muhtemelen kurduğunuz uygulama mevcut firefoxa dahil olan bir eklenti şeklinde çalışıyor. ama wine ile kurduğunuz uygulama sistem firefoxuna erişmez. Wine içerisindeki kendi c drive içerisinde yolunu bulacaktır. Firefoxu wine üzerine kurduktan sonra eklentiyi kurmayı deneyin.
Chmod bizim işimiz.