intel paralel studio lisans sorunu

Başlatan nkorozlu, 27 Nisan 2014 - 17:11:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nkorozlu

intel paralel studio  non commercial versiyonunu ne yaptıysam aktif edemedim her yolu denedim. bu compilerı yüklemeyince diğer kullandığım programları da kuramıyorum. işlerim hep kaldı. ne yapabilirim? bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. hata mesajı:

Error: A license for FCompL is not available (-8,130).

License file(s) used were (in this order):
    1.  Trusted Storage
**  2.  /opt/intel/composer_xe_2013_sp1.2.144/licenses
**  3.  /opt/intel/licenses/l_MCDWCHKB.lic
**  4.  /home/nksystem/intel/licenses
**  5.  /opt/intel/composer_xe_2013_sp1.2.144/Licenses
**  6.  /Users/Shared/Library/Application Support/Intel/Licenses
**  7.  /opt/intel/composer_xe_2013_sp1.2.144/bin/intel64/*.lic

Please visit http://software.intel.com/sites/support/ if you require technical assistance.
ifort: error #10052: could not checkout FLEXlm license

if

@nkorozlu, bir lisans sorunu olduğu açık. Deneme sürümünü kullanıyor olsanızda bu tür yazılımlar için lisans gereklidir. İndirme sürecinde size hangi adımları uygulayacaağınızı söyleyen bir e-posta gelmedi mi?

nkorozlu

kullandığım ticari olmayan ücretsiz veryon. bütün adımları tek tek uyguluyorum. bu yeni bilgisayar ama ne yaptıysam bu problemi aşamadım bütün işlerim kaldı. intel supportta var aynı problemi yaşayanlar ancak uygun bir cevap verilmemiş.

nkorozlu

nksystem@nksystem:~$ echo $INTEL_LICENSE_FILE
/opt/intel/composer_xe_2013_sp1.2.144/licenses:/opt/intel/licenses:/home/nksystem/intel/licenses
nksystem@nksystem:~$ ls  /opt/intel/licenses
l_MCDWCHKB.lic
nksystem@nksystem:~$

bu şekilde

if

@nkorozlu, FCompL fortran derleyicisini ifade ediyor sanırım. Çıktılara bakılırsa bir lisans var ama bu lisans Fortran derleyicisini kapsamıyor olabilir mi? Daha önce kullandığınız bir lisans dosyası mı bu?

nkorozlu

hayır indirme linkinde seri numarasıda gonderiyor kurulum sonrası bu lisans dosyasını kendisi oluşturuyor.

if

ls -l /opt/intel/licenses/l_MCDWCHKB.lic ne diyor?

nkorozlu

nksystem@nksystem:~/İndirilenler/parallel_studio_xe_2013_sp1_update2$ ls -l /opt/intel/licenses/l_MCDWCHKB.lic
-rw-r--r-- 1 root root 512 Nis 27 17:03 /opt/intel/licenses/l_MCDWCHKB.lic
nksystem@nksystem:~/İndirilenler/parallel_studio_xe_2013_sp1_update2$

bu şekilde

if

Kurulum sırasında mı alıyordunuz bu hatayı? Bu uygulamanın komut satırına ulaşabiliyorsanız module list çıktısına bakayım.
mkdir  ~/.intel/licenses/
sudo cp /opt/intel/licenses/l_MCDWCHKB.lic ~/.intel/licenses/
sudo chown $USER:$USER ~/.intel/licenses/l_MCDWCHKB.lic
icc -V

http://wiki.grid.auth.gr/wiki/bin/view/Groups/ALL/IntelCompilerNonCommercial

nkorozlu

dediğiniz komutları kabul etmedi bu pc ye bağlanma şansınız varmı?

if

@nkorozlu, bağlanma şansım var da bağlansam da aynı şeyleri yapacaktım. Bu uygulamanın boyutu ne kadar?

nkorozlu

if

Fazlaymış. Kurup deneyeyim dedim ama şimdilik kuramam.

@nkorozlu, kurulum adımlarını ta yazılımı elde etmeden başlayarak anlatır mısın?

nkorozlu

Üç türü var yazılımı ücretsiz deneme ve ücretli.  Desteklediği os ler arasında Ubuntu 13 var.  Sudo install.sh ile kurulum başlar seri numarası ister maile gönderdiklerini girersin ileri ileri Son bu kadar. Bu herkes in bildiği c++ ve Fortran compiler paketi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Nisan 2014 - 22:15:29

https://software.intel.com/en-us/forums/topic/266321?language=it
Bu linkte bişeyler anlatıyor ama tam olarak ne demek istediğini anlayamadım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Nisan 2014 - 15:23:12

türkçe dilden kaynaklanıyormuş. ingilizce linux yüklediğim zaman sorun çözüldü