seçke bölümü

Başlatan pergamon, 07 Nisan 2014 - 12:20:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pergamon

12.04 sürümü ubuntu yazılımı kullanıyorum fakat seçke bölümü çalışmıyor bana yardımcı olurmusunuz ? teşekkürler.

heartsmagic

Çalışmıyor konusunu biraz açar mısın? Super (windows) tuşuna basınca bir şey mi olmuyor? Başlatıcı çalışıyor mu, görünüyor mu yani yan tarafta? (Panel gibi olan şey)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

pergamon

seçke bölümü ekranın üst tarafında görünüyor süper tuşuna basınca kısa yollar çıkıyor seçke bölümüne yazılan herhangi bir uygulama yani program ismi dosya video bulunamadı diyor.

heartsmagic

Üst tarafta tek satır olarak görünen şey Seçke bölümü değildir. Oranın Alt ile açılması lazım. Aynı zamanda oradan uygulama çalıştıramazsın. Süper tuşuna basınca nasıl kısayollar çıkıyor?

siberoloji

1. Süper tuşuna basın ve bırakın. Giriş (Enter) tuşuna basar gibi. Çıkan kutuya arama ifadenizi yazabilirsiniz. Oralarda bir yerde "Daha Fazla" ifadesi olacaktı hatırladığım kadarıyla. Belki ona tıklamalısınız.
2. Süper tuşuna basıp bıraktığınızda ekrana gelen bulanık pencerenin alt orta kısmında çeşitli filtreler vardır. Onları da kullanabilirsiniz.
3. Alt tuşuna basıp bırakırsanız, o kutu komut girme veya internette arama kutusudur. Karıştırmayın.
4. Sol kenardaki program kısayollarının en üstündeki resime tıklayarak da Seçke açılabilir.

pergamon

daha önce genome 3 sürümünü kurup kullanmıştım onda soltaraftaki seçke sembolüne tıkladığımda üstte çıkan kutucuğa bilgisayarda kurulu bir progranın adını yazdığımda yada kayıtlı bir belgenin adnı yazdığında masa üzerinde uygulamaları görebiliyordum bu defa üzgünüz aramanızla ilgili bir sonuç bulunamadı ibaresi çıkıyor.
süper tuşuna basınca kısayollar tablosu çıkıyor

siberoloji

Mesela o arama kutusuna Disk/Video/Videos gibi kelimeler yazdığınızda ne karşılık alıyorsunuz? Bulunamadı mı diyor?
Bulunamadı diye gösterilen yerde DAHA FAZLA GÖSTER veya OK gibi veya SONUÇLARI FİLTRELE GİBİ bir seçenek olmalı. Ona tıklamayı denediniz mi?

pergamon

ekranın altında ev simgei, diğer.müzik.video ara bölümleri çıkıyor sadece video arama bölümü çalışıyor daha önce görüntülediğim videoları listeliyor örneğin bilgisayarımda kayıtlı bir davetiye listesi var yukarıya yazıp aradığımda aramanızla eşleşen bir sonuç bulunamadı yazıyor

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Elessar

Sistem Ayarları > Güvenlik ve Gizlilik > Dosyalar ve Uygulamalar

ayarlarınız ne durumda (Aşağıdaki foto gibi)

USE="peace justice" emerge --newuse --update --deep world

pergamon

açık yada kapalı yaptım değişmiyor

heartsmagic

Oraya "Disk" (tırnaklar olmadan) yazdığında ne çıkıyor görebilir miyiz?

pergamon

hiç bir şey çıkmıyor  aynı sonuç ''üzgünüz aramanızla ilgili bir sonuç bulunamadı'' çıkıyor

heartsmagic

Son zamanlarda bir şeyleri kurcaladın mı Unity adına? Ayarları sıfırlamayı deneyelim. Uçbirimi aç ve şu komutu uygula:

unity --reset

Sonra oturumu kapatıp tekrar açarsın.

pergamon

dediğiniz reset olayını yaptım oturumu açıp kapattım sonuç aynı disk yazıp arattığımda sonuç yok sadece altta video arama bölümüne tıkladığımda önceden izlediğim video ve arama listesi sağ tarafta seçenekleri süz bölümü ve seçenekler çıkıyor

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

pergamon

önrinizi denedim sonuç çıkmadı üstteki şıkları inceleyeceğim size bilgi veririm

pergamon

yazılım sürümünü ubuntu 14.04 'e yükselttim sorun çözüldü.